Dle španělských médií se z posledních prohlášení Valentina Rossiho zdá, že se snaží zakopat válečnou sekeru a přenést se přes konflikty s Marcem Márquezem. Vypadá to však, že pokud to tak opravdu je, bude muset ten pověstný první krok ke smíru udělat právě Ital. Marc Márquez totiž Valentinovi Rossimu znovu potřesení rukou rozhodně nenabídne.

„Už jsem to jednou udělal, ne? Prostě to dopadlo tak, jak to dopadlo. Je to něco, co uděláte jen jednou. Nechovám vůči němu zášť. Když se mě na něj novináři ptají, říkám, že ho obdivuji za to, jak ve svých 40 letech všechno zvládá, a že až budu v jeho věku, chtěl bych být jako on. Je mu čtyřicet, a i přesto bude v roce 2019 patřit mezi favority. O tom sní každý pilot,“ neskrýval i přese všechno rodák z Cervery obdiv ke svému staršímu soupeři.

Spory Valentina Rossiho s Marcem Márquezem se táhnou už tři léta a zdá se, že nemají konce. Vše začalo na tiskové konferenci v Malajsii v roce 2015, když Ital nařkl tenkrát dvaadvacetiletého jezdce z toho, že jej v předchozím závodě v Malajsii brzdil. Doutnající plamínek se pak proměnil v oheň během nedělního souboje na trati, v němž Márquez skončil na zemi. A dodnes se vedou diskuze, zda jej „Doktor“ skopl, jak se zdálo ze záběrů kamer, či se jeho motocyklu vůbec nedotkl.

Když už to vypadalo, že se válečné pole trochu uklidnilo, vzplál další konflikt. A to v loňském roce během druhého závodu v Argentině. V něm se Marc Márquez dopustil hned několika prohřešků, a aby toho nebylo málo, skončil kvůli němu Valentino Rossi na zemi. „Je nebezpečný, ničí náš sport,“ uvedl tehdy Rossi na rivalovu adresu.

Krátce před závodem v Misanu pak vyšel rozhovor s Marcem Márquezem, ve kterém se španělský pilot dušoval, že by se rád s Valentinem Rossim usmířil. Když se posléze rodáka z Tavullie na tiskové konferenci italský novinář zeptal, jestli by také rád zakopal válečnou sekeru, odvětil pouze: „My spolu žádný problém nemáme.“ Následnou pobídku Marca Márqueze na potřesení si rukou však ignoroval.