Jorge Lorenzo se na RC213V poprvé svezl v posezónních testech ve Valencii a v Jerezu a poslední testovací den ztrácel na prvního jezdce méně než dvě desetiny sekundy. Marc Márquez vždy tvrdil, že mu nevadí sdílet boxy s Lorenzem, a Jorge dokonce přiznal, že je svému budoucímu týmovému kolegovi „vděčný“, že mu nebránil v přestupu k Hondě.

„Kdybych vetoval Lorenzův přestup k Hondě, byla by to známka slabosti. Pokud mě porazí, bude to „stejnou zbraní“. Raději budu bojovat „pistolí proti pistoli, než kulometem proti pistoli. Budeme mít stejné motocykly, a pokud Jorge vyhraje, budu vědět proč. Navíc takto můžeme zlepšit motocykl,“ řekl Marc Márquez.

Marc Márquez

Marc Márquez

Až do konce letošního roku byl Márquezův jediný týmový kolega v MotoGP Dani Pedrosa, který se stal testovacím jezdcem KTM poté, co byl v Hondě nahrazen Jorge Lorenzem. I když Pedrosa Márqueze jako týmový kolega ohrozil jen výjimečně, pětinásobný mistr světa královské kubatury si nepřipouští, že by měl Lorenzův příchod dopad na jeho psychiku.

„Ať už budu mít za týmového kolegu Jorgeho nebo jakéhokoliv jiného jezdce, nedonutí mě to změnit můj jízdní styl nebo moje ambice. Je mi jasné, že pokud chci být u HRC nebo v továrním týmu Ducati či Yamahy, vždycky tam budou jezdci, kteří jsou schopni vyhrávat. V případě, že nevyhraju já, tak to dokáže jiný závodník. To však neznamená, že by Dani Hondě nic nepřinesl. Dokázal velké věci. Jisté ale je, že Jorge je jedním z nejlepších závodníků a navíc dokázal vyhrát na dvou různých značkách,“ dodal Marc Márquez.