Avintia Ducati dnes potvrdila Xaviera Simeona, který příští rok přestoupí z Moto2 a připojí se k Titovi Rabatovi, takže Baz zůstal bez místa, protože MotoGP rošt je nyní již plně obsazený.

Francouzský jezdec potvrdil přestup do série WSBK, ale řekl, že se ještě nerozhodl, pro koho bude jezdit, ale jedná mimo jiné s týmem Red Bull Honda.

„Chci být ve WSBK. Byl jsem tam a vždy jsem říkal, že to je opravdu dobrý šampionát,“ řekl Baz.

„Budu rád, že budu zpátky, zejména když budu moci bojovat o pódium, jako jsem to dělal před několika lety. Je mi jen 24 let. Tři roky jsem byl v Superbicích a tři roky v MotoGP, takže je vždy čas vrátit se za pár let!

Vítězné motorky této sezóny jsou rozebrány. Hledáme nejlepší projekt a jednáme s několika týmy, jako je Ten Kate (Red Bull Honda). To by bylo něco skvělého pracovat s týmem, jako jsou oni, a přivést je k vítězství. Mnoho let byli vítězným týmem, ale nyní mají trochu potíže. V Superbicích jsem byl rychlý, znám většinu tratí, znám šampionát, pneumatiky, takže by to mohlo být dobré. Není to jediná věc, jednáme s dalšími lidmi a snažíme se najít nejlepší místo.

Většina týmů si není jistá, co budou dělat, některé ani nevědí, jestli budou mít jednu nebo dvě motorky. Budu v Magny Cours, tak uvidíme.“

Baz vyhrál dva závody ve WSBK s týmem Kawasaki Racing a v roce 2014 byl v šampionátu pátý, přestože byl jedním z nejmladších jezdců na roštu.