Hned od nedělního rána bylo jasné, že to bude velká loterie s pneumatikami kvůli počasí. Už před výjezdem do ranního warm-upu se nad brněnským okruhem stahovala mračna. Warm-up byl sice zahájen na suché trati, ale to se během dvou kol změnilo a všichni jezdci se ihned vrátili do boxů k přezutí na mokré pneumatiky. Kája dokončil warm-up s 16. nejlepším časem.

Do závodu trať stihla opět oschnout, a tak byl závod vyhlášen jako suchý. Kája dobře odstartoval a probojoval se na 28. pozici. Po šestém kole byl však závod kvůli dešti přerušen. Jezdci tak zajeli do boxů k přezutí na mokré pneumatiky a k rychlému přenastavení podvozku a elektroniky do nastalých podmínek.

Do restartu závodu na šest kol startoval Karel z 27. pozice. Mokré nastavení stihli naši mechanici bezpečně na čas, a tak mohl Karel vyrazit na zrychlenou proceduru startu. Odstartoval opět výborně a každým kolem získával pozice. Nejnapínavější bylo poslední kolo, kdy Karel snad v poslední zatáčce vybojoval 22. pozici.

Karel Hanika

“Závodní víkend bych hodnotil určitě pozitivně. Dneska se nám na motorce podařily udělat ještě nějaké úpravy, když jsem objel asi tři suchá kola. Bylo cítit zlepšení. Zbytek warm-upu jsme odjeli na vodě. Závod probíhal za úplně stejných podmínek. Začátek byl na suchu, tam jsem měl docela dobrý start a držel jsem se se skupinou, se kterou jsem měl stejné tempo. Pak byl závod pro déšť přerušen. Nový závod byl pro mě hodně krátký, šest kol bylo docela málo a nebylo tak tolik času na předjíždění. Samozřejmě jsem se snažil získat co nejvíce pozic, co se dalo. Jsem moc rád, že jsem dojel tento závod. Celkově jsme v závodě získali přes deset pozic, což je výborný progres. Díky moc mechanikům, celému týmu a hlavně Honzovi Šebkovi za tu možnost tady vůbec jet.”

Další závod čeká Karla i celý tým Willirace 17. září ve španělském Jerezu.