Období mezi sezónami 2017 a 2018 je pro španělského závodníka Jorgeho Navarra velice důležité a hlavně ve znamení zotavování se ze zranění, která si přivodil ve druhé polovině letošního roku a stala se pro něj noční můrou. Poslední dvě zranění si přivodil v závěru sezóny. Při Grand Prix Austrálie si přetrhl vaz v levém prsteníčku a při finále sezóny ve Valencii si zlomil kost v pravém zápěstí.

Po závodech byl zároveň čas na to podstoupit další operaci na odstranění šroubu z levé holenní kosti po zranění, které utrpěl v roce 2016. Šlo o běžnou operaci, kterou bývalý bojovník o titul v Moto3 podstoupil na soukromé klinice Dexeus v Barceloně. Tato operace mu nenarušila plánovaný tréninkový program zimní přestávky. Cílem je se dostat do formy během ledna a na další předsezónní testy.

Jorge Navarro zároveň plánuje na 9. prosince setkání se svým fan klubem, které bude v La Pobla de Vallbona, kde strávil většinu svého života.

Jorge Navarro

 Jorge Navarro

„Cítím se mnohem lépe. Noha už je ve velmi dobré kondici, prst se zlepšuje a ruka se také dostává do lepší formy – přesto, že je to pomalé. Všechno vypadá, že jde správnou cestou, a vypadá to, že budu schopný pokračovat v tréninku už od poloviny tohoto měsíce. Nyní budu začínat s nějakým cvičením v tělocvičně, což bude trvalé. Cílem je posílit jak ramena, tak kotníky, ale aby to nezašlo příliš daleko. Doufám a jsem si jistý, že se vrátím do plné kondice na začátku ledna, abych mohl začít s tréninkem na flat tracku a supermotu.“