Šampion seriálu Red Bull Rookies Cup z roku 2014 Martín tak znovu spojí své síly s motocyklem KTM. V roce 2019 nahradí v Moto2 v týmu Ajo Miguela Oliveiru, který přestoupí do MotoGP.

Jorge Martín po svém titulu z Rookies Cupu vstoupil do Moto3, letos zde tedy jede už svou čtvrtou sezónu. Nejprve jezdil pro tým Mapfre Aspar na motocyklu Mahindra, v roce 2017 přestoupil do týmu Gresini Honda.

Své první body získal hned ve svém prvním závodě, v Kataru 2015, kde získal bod za 15. místo. První pódiové umístění přišlo v Brně 2016, kde skončil druhý. Poprvé vyhrál závod loni ve Valencii na konci sezóny, ale už celou loňskou sezónu se předváděl ve skvělém světle a bylo jen otázkou času, kdy to vítězství přijde. Letos už vyhrál tři závody a bojuje o titul mistra světa.

V příštím roce ho tedy čeká další krok, a sice vstup do kategorie Moto2, kde bude jezdit na motocyklu KTM.

Jorge Martín

Jorge Martín

„Myslím, že tohle je pro mou kariéru důležitý krok,“ řekl Jorge Martín ke svému přestupu. „Jsem rád, že jsme došli k této dohodě s KTM a s Red Bullem. Je to velmi konkurenceschopná značka a už se nemůžu dočkat, až s nimi v zimě začnu pracovat. Ve svém prvním roce se toho chci co nejvíc naučit a ve svém druhém roce bych rád bojoval o přední pozice. Mám velmi dobré vzpomínky na motocykl KTM ze šampionátu Red Bull Rookies Cup. Je důležité, že budeme opět spolu a doufám, že budeme schopni získat podobné výsledky, jako jsme měli tenkrát!“ uzavřel španělský jezdec.

„Vidíme, že jezdci dokáží být rychlí, když přestoupí z Moto3 do Moto2,“ řekl Aki Ajo, manažer týmu. „S tím máme velké zkušenosti a mám pro to spoustu příkladů; takže jsem velmi nadšený, že jsme získali jednoho z nejlepších jezdců Moto3, který přijde k nám do našeho týmu v Moto2. Cítím, že Jorge je jedním z největších talentů, které tu máme, zejména pak v Moto3. Jsem velmi rád, že ho můžu přivítat v rodině KTM.“

Ředitel KTM pro motorsport Pit Beirer k tomu dodal: „Jsme hrdí a šťastní, že jsme tohoto jezdce získali ‚zpátky‘. Vyrůstal v Red Bull Rookies Cupu a já si myslím, že naše filozofie je nyní každému jasná. Mít Jorgeho v Moto2 je dalším velkým milníkem pro nás, protože je to opravdu jeden z velkých talentů v paddocku; a to zdůrazňuje snahu, jakou jsme do toho vložili. Společně s Akim se snažím najít kombinaci zkušeností a mládí pro náš tým v Moto2. Myslím, že je důležité, že jsme otevřeli jasnou cestu a ukázali, jak jezdec může u nás dělat kroky napříč všemi kategoriemi. Jsem rád, že jsme získali Jorgeho; je příliš dobrý na to, aby byl jedním z našich rivalů!“