Jorgeho Lorenza letos čeká výzva v podobě nového týmu a motocyklu, takže je v plné přípravě na nadcházející sezónu. O víkendu během tréninku v Itálii utrpěl pád, po kterém navštívil nemocnici ve Veroně, kde mu po několika vyšetřeních bylo bohužel potvrzeno, že si zlomil člunkovitou kost v levém zápěstí.

Následně tedy bylo rozhodnuto, že v pondělí podstoupí chirurgický zákrok. Při něm mu byl minimálně invazivní technikou zaveden do kosti titanový šroub. Po zákroku ho čeká 24 hodin v nemocnici, kde zůstane na další pozorování.

Čtyřdenní odpočinek pak poskytne zranění dostatečný čas ke zhojení po operaci a pak už bude moci začít fyzioterapie. Kvůli povaze zranění se Jorge Lorenzo i tým Repsol Honda rozhodli, že Španěl vynechá první test v Sepangu, který se koná od 6. do 8. února, aby se mohl plně soustředit na své zotavení. Jeho cílem je vrátit se plně fit do katarského testu, který se bude konat od 22. do 25. února.

Nyní zamíří do Madridu, kde se ve středu 23. ledna po boku svého týmového kolegy Marca Márqueze zúčastní představení týmu Repsol Honda.