Pětinásobný mistr světa MotoGP dostal highsider v zatáčce číslo šest během třetího volného tréninku, a i když mu lékaři dovolili účastnit se zbytku závodního víkendu, tak úterní rentgenové vyšetření ukázalo, že ke zranění došlo.

Tým Repsol Honda i samotný Jorge Lorenzo zranění potvrdili přes sociální sítě poté, co jezdec obdržel výsledky rentgenového vyšetření s tím, že došlo k prasknutí prvního žebra na pravé straně.

Zranění by se mělo léčit tři až čtyři týdny. Další závodní víkend, kterým je Velká cena Argentiny, se bude konat za dva týdny, takže španělského jezdce asi v Jižní Americe nečekají jednoduché časy. Sám španělský jezdec ale řekl, že léčba by neměla ovlivnit jeho plány na závodění v Argentině.

Jorge Lorenzo přitom nezačal Velkou cenu Kataru vůbec špatně, během prvního tréninku byl druhý. V sobotu se ale vše začalo měnit k horšímu, když měl smůlu a utrpěl ten již zmíněný pád v zatáčce číslo šest. Kvůli tomu musel nastoupit do první  kvalifikace, ale potkal ho další pád, tentokrát v zatáčce číslo 2.

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

Do závodu startoval až z 15. místa a v úvodu závodu měl potíže se spojkou, takže se propadl až hluboko za bodované pozice. Nakonec se přeci jen na body dostal, když v cíli závodu skončil na 13. místě a získal alespoň 3 body.

„Ten velký pád v sobotu zničil náš docela dobrý víkend, který jsme očekávali po velice dobrém prvním tréninku,“ prohlásil Jorge Lorenzo. „Po pádu jsme nebyli tak rychlí jako během prvního dne. Bez toho pádu bych se dostal přímo do druhé části kvalifikace, možná by to byla druhá nebo třetí řada, byl bych více vepředu a všechno by bylo jiné,“ litoval španělský jezdec.

„Měli jsme také problémy se spojkou a zejména ve warm upu během prvních třech nebo čtyřech kol se mi spojka protáčela,“ dodal Jorge Lorenzo důvody, proč se také během závodu v úvodních kolech propadl až na 20. místo a bylo pro něj těžké vrátit se zpět do boje o bodované pozice.

„Myslím si, že smůla, kterou jsme po malých částech měli po celý víkend, nám vzala pryč náš opravdový potenciál,“ řekl na závěr Jorge Lorenzo.