Během dnešního dne se objevily spekulace, že Jorge Lorenzo v sobotu navštívil kliniku ve Veroně kvůli blíže nespecifikovanému zranění ruky. V podvečerních hodinách jeho nový tým Repsol Honda na sociálních sítích potvrdil, že španělský jezdec si při tréninku zlomil zápěstí a zítra ho čeká v Barceloně operace. Další informace tým podá zítra po Lorenzově operaci.

Jednat by se mělo o zlomeninu člunkovité kosti (jedna ze zápěstních kůstek), což je u motocyklových závodníků velmi časté zranění. Jedná se ale také o zranění, které může být velmi bolestivé a jeho léčba může být velmi pomalá. Jorge Lorenzo tak nyní svede souboj s časem. Předsezónní testy už se totiž nezadržitelně blíží. První oficiální předsezónní test je naplánován na 6. až 8. února v Sepangu a nyní tedy není jisté, zda se tam Lorenzo objeví.

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

Lorenzovo zranění vůbec není dobrou zprávou pro celou továrnu Honda, jelikož Marc Márquez se zotavuje z prosincové operace zraněného ramene a sám již v prosinci řekl, že rekonvalescence mu zabere celou zimní přestávku. Také další jezdec Hondy Cal Crutchow je ve fázi léčení po svém zranění z konce loňské sezóny. Vypadá to tak, že HRC bude prvním testům nové sezóny 2019 čelit s jezdci na továrních motocyklech, kteří nebudou 100% zdravotně v pořádku.

Již příští středu se má navíc v Madridu uskutečnit oficiální prezentace týmu Repsol Honda pro novou sezónu. Zůstává tedy otázkou i to, jestli se Jorge Lorenzo bude schopný zúčastnit.