Úřadující mistr světa Jorge Lorenzo oznámil podpis smlouvy s výrobcem motocyklových přileb Shark z Francie. Dohoda je na tři roky a Jorge bude používat helmu Race-R Pro.

Lorenzo doposud dvě sezóny používal přilby od korejského výrobce HJC, ke kterému přešel od italského X-Lite. Nyní dochází k další změně poté, co měl Jorge v sezóně 2015 s helmou spoustu problémů. Hned v úvodním závodě v Kataru se mu uvolnila výplň, takže přišel o boj o pódiové umístění, poté přišly problémy se zamlžováním v Silverstone. Lorenzo tedy přechází k jinému výrobci, i když ještě nedávno on i HJC prohlašovali, že jejich spolupráce nekončí.

Pětinásobný mistr světa si chce i nadále udržet svůj stejný design, který používal v posledních sezónách. Svůj debut s helmou Shark bude mít při prvním předsezónním testu od 1. do 3. února na trati v Sepangu.

„Jsem velmi hrdý na to, že následující sezóny strávím s tak prestižní značkou, jako je Shark, která má v MotoGP dlouhou historii,“ říká Lorenzo. „Pro mě to představuje velmi vzrušující výzvu a jsem si celkem jistý, že společně vytvoříme skvělý tým. Opravdu doufám, že tuto důvěru, kterou ve mě vložili, odměním významnými úspěchy.“

jorge-lorenzo-shark-helma

Patrick Francois, předseda Sharku, říká, že je nadšený z toho, že si zajistil dohodu s úřadujícím mistrem světa MotoGP, a doufá, že díky spolupráci s Lorenzem zlepší své vlastní produkty.

„Jsme velmi hrdí na důvěru, kterou má Jorge Lorenzo v naši značku a naše helmy, když se pro následující sezóny v MotoGP připojil k týmu Shark Racing,“ říká Francois. „Mít možnost spolupracovat s jezdcem, který má zkušenosti na tak vysoké úrovni, je opravdovou příležitostí pro naši značku. Jeho zkušenosti nám umožní tlačit na technické hranice našich výrobků.“

„Jorge si je vědom toho, že díky naší vedoucí pozici na trhu motocyklového příslušenství, budeme uplatňovat veškeré naše know-how a zkušenosti z každého závodu k tomu, abychom ho podpořili a splnili všechna jeho očekávání. Jsme si jistí, že kvalita našich produktů se setká s jeho plnou spokojeností a že nás všechny toto partnerství povede ke zvučným vítězstvím v sezónách, které přijdou.“

Přilbu Shark ve třídě MotoGP využívá např. i Aleix Espargaro a Scott Redding. Jorge Lorenzo se také do nové sezóny musí rozmyslet, jaké číslo bude používat, zda si vezme #1 pro mistra světa, nebo zda zachová své #99. V roce 2011 se po získání prvního titulu v MotoGP rozhodl použít číslo 1, ale v roce 2013 po zisku 2. titulu v MotoGP zůstal u původní 99.