Po absolovování pouhých dvou kol se Jorge Lorenzo dnes dopoledne v prvním tréninku rozhodl, že se Velké ceny Japonska nebude účastnit. Lorenzo si při posledním závodu v Thajsku přivodil k předchozím zraněním z Aragónu ještě zlomeninu zápěstí, která jsou bohužel na okruhu v Motegi, kde se brzdí nejtvrději z celého seriálu MotoGP, extrémně namáhaná.

Sportovní ředitel Ducati Paolo Ciabatti během prvního tréninku MotoGP vysvětlil situaci následovně: „Vypadá to, že to je pro něj konec víkendu. Cítil se lépe během minulých dvou týdnů odpočinku, ale v posledních dnech začal více trénovat a bolesti se zvětšily. Udělali jsme nové testy a zjistili jsme, že se zlomenina nezahojila. Motegi není nejlepší trať na závodění, pokud jste zranění. Uvidíme, jak se rozhodne, ale s takovouto bolestí bude moudřejší nezávodit.“

I když je ale v tuto chvíli Jorge Lorenzo rozhodnutý nezávodit, Lorenzo i Ducati si vyhradili možnost v průběhu víkendu rozhodnutí změnit a závodu se účastnit, pokud by došlo k velkému zlepšení u jeho zranění. Zítra ráno tak možná uvidíme další pokus o návrat na závodní dráhu.