Po nehodě v tréninku, při které si zlomil zápěstí, se Lorenzo neúčastnil prvních testů v Sepangu, takže v Kataru vyjel v tomto roce na Hondě poprvé, nicméně trojnásobný mistr světa dokázal při závěrečném dni dojet na pátém místě a během tří testovacích dní zajel šestý nejlepší čas. Lorenzo přiznal, že na začátku na RC213V nedokázal najít pohodlnou pozici, a řekl, že je nadšený z velkého pokroku, který během testů udělal.

„Řekl bych, že jsem si na Hondu zvykl rychleji než loni na Ducati. Stále mám ale co objevovat, hlavně závodní tempo. Co se mojí fyzické kondice týče, tak jsem na tom hůř než loni, ale v Argentině už to bude lepší a v Austinu, což je třetí závod v sezóně, už budu zase na 100% fit. Když jsme začali pracovat na nastavení, tak se motocykl opravdu hodně zlepšil a já jezdil celkově o dost lépe. V pondělí jsme už byli konkurenceschopní a byli jsme blízko těm nejrychlejším. Jsem velice spokojený, protože to ukazuje, že máme potenciál. A pokud budeme tvrdě pracovat, můžeme se dostat hodně vysoko.  Už teď jsme ke špičce blíž, máme velký potenciál a jsem si jistý, že pokud budeme pokračovat v práci, budu Hondě lépe rozumět a také se zlepší moje fyzička. Pozitivní je, že jsme se dokázali v průběhu třech dnů hodně zlepšit. Náš potenciál je obrovský,“ řekl Jorge Lorenzo.

Jorge Lorenzo

V neděli v Kataru Lorenzo připustil, že kvůli zranění a malé znalosti Hodny budou jeho první závody u této značky „obtížné“. V pondělí Španěl při testech ve druhé zatáčce spadl, což ho sice podle jeho vlastních slov vyděsilo, ale na jeho zraněné zápěstí to naštěstí vliv nemělo.

„Měl jsem velmi těžký pád kvůli nízké teplotě a vlhkosti vzduchu. Pád mě vyděsil, protože jsem jel v závodním tempu. Byla chyba simulovat závod v takových podmínkách. Když jsem jel rovně, zavřel se mi předek a já se snažil chránit si ruku, jak to jenom šlo.“