V den, kdy musel Dovizioso vyhrát, aby měl šanci zabránit Marquezovi v získání titulu, jeli Lorenzo a Dovizioso většinu závodu na čtvrtém a pátém místě.

Lorenzo dostal kódovanou instrukci – „navrhované mapování 8“ – aby uhnul, následovala -1 na ceduli, ale on stále jel před svým týmovým kolegou, když šest kol před koncem ze třetího místa boural.

Dovizioso boural později ve stejném kole a po závodě řekl, že ho Lorenzo nedržel, protože oba byli „přes limit“, když se snažili udržet tempo s Marquezem a jezdci na čele.

Lorenzo uznal, že ignoroval instrukce Ducati, a řekl, že si myslel, že to je pro tým správné.

„I při pohledu na toto doporučení jsem na to tlačil až do konce, protože jsem věděl, že to bylo nejlepší pro mě, pro Ducati a pro Doviho,“ řekl Lorenzo.

„Pomohl jsem mu zlepšit tempo o jednu nebo dvě desetiny, aby byl co nejblíž první skupině. Mým záměrem bylo, že dojedeme k první skupině. Kdyby měl možnost vyhrát, byl bych dlouhý a nechal ho předjet. Ale bohužel to tak nebylo.

Jorge Lorenzo, Andrea Dovizioso

Možná byl Dovi v některých zatáčkách blízko a já trochu zpomalil jeho tempo, ale obecně to, že měl moje kolo před sebou, mu mírně zlepšilo tempo. Pomohl jsem mu zůstat blíž k přední skupině.

Věděl jsem, že má Dovi potíže, věděl jsem, jaké je jeho tempo po celý víkend, a věděl jsem, že má nejlepší tempo víkendu právě v závodě. Bylo to kvůli mé pomoci.

Jsem rád, protože jsem se nemýlil. Kdybych se mýlil a zpomalil ho, bylo by mi to velmi líto. Ale není to tak,  můj pocit byl pravdivý.“

Lorenzo také prozradil, že před závodem ve Valencii nehovořil o taktice s Doviziosem nebo generálním ředitelem Ducati týmu Gigim Dall’Ignou.

Na otázku, jestli se bál, že jeho rozhodnutí můžou vzít fanoušci špatně, Lorenzo odpověděl: „Ne, jsem člověk, který se nestará o to, co si ostatní lidé myslí, protože dělám to, co si myslím, že je správné.

Už pro tým je těžké pochopit, co jezdci cítí, představte si, jaké to je pro lidi, kteří jsou mimo tento obor. Je to pro ně desetkrát obtížnější.“

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další