Jorge Lorenzo Hondu RC213V poprvé testoval vloni ve Valencii poté, co mu Ducati test povolila, i když s ní měl stále podepsanou smlouvu. Dalším testem byl Jerez a Lorenzo skončil méně než dvě desetiny sekundy za nejlepším, ale nemohl v té době ještě hovořit s médii. Nyní v prvním rozhovoru v barvách týmu Repsol Honda řekl, že cítil, že menší velikost jeho nové motorky lépe sedí jeho stylu.

Jorge Lorenzo

„Loni jsem jel na úplně jiné motorce, byla velmi velká a velmi vysoká. Možná pro mě byla trochu moc velká. Honda mi vyhovuje lépe, pokud jde o její rozměry. Je mnohem kompaktnější, menší a lépe dosáhnu země. Cítím se bezpečněji při jízdě do zatáček, protože čím blíž jste k zemi, tím větší důvěru máte. První dojem byl pozitivní a viděl jsem tam hodně potenciálu,“ řekl Lorenzo o Ducati.

Loni Lorenzo kritizoval Ducati, že jí trvalo příliš dlouho, než reagovala na jeho požadavky na novou palivovou nádrž, která mu umožnila zrychlit poté, co se tým už rozhodl, že mu dál neprodlouží smlouvu.

Trojnásobný MotoGP šampion řekl, že Honda už mu poskytla nový materiál, který mu pomohl cítit se na RC213V mnohem pohodlněji.

„Jedna z věcí, která na mě nejvíc zapůsobila, byla schopnost týmu reagovat a poskytnout, co požadujete,“ pokračuje Lorenzo. „Honda vzala na vědomí všechny mé požadavky a během pár dní měla vše připraveno a my jsme měli palivovou nádrž téměř stoprocentně vyhovující mým potřebám.“

Lorenzo bude v této sezóně sdílet garáž Hondy s Marcem Márquezem a řekl, že se bude „snažit učit se“ od jezdce, který získal pět z posledních šesti MotoGP titulů.

„Všichni jezdci mají své silné stránky a své slabiny,“ řekl. „Marc je má také. Pokusím se poučit z jeho silných stránek a myslím, že on se bude snažit o totéž. Budeme se navzájem tlačit dopředu, budu ho chtít porazit a on bude chtít porazit mě, což vždy vede k tomu, že tým roste a pomáhá mu to ve vývoji motorky.“