Moto2

Test v Jerezu proběhl ve dnech 23. až 25. listopadu 2018. Účast byla opravdu velká, prvního testu Moto2 na novou sezónu se zúčastnili téměř všichni jezdci. Byla to pro jezdce a týmy první velká příležitost vyzkoušet nový motor Triumph. Pro mnoho jezdců to také bylo první svezení buď v novém týmu nebo úplně v nové kategorii.

V pátek bylo docela příznivé počasí, takže se testování zúčastnila spousta jezdců. Dopoledne sice bylo po nočním dešti ještě trochu mokro, ale odpoledne už byly podmínky na trati dobré. První den testování byl nejrychlejší Lorenzo Baldassarri, který zajel čas 1:42,203. Druhý skončil Luca Marini, třetí byl Sam Lowes, který přestoupil do týmu Gresini. Top 5 pak doplnili Baldassarriho týmový kolega Augusto Fernández a Remy Gardner, který měl premiéru v týmu SAG.

Premiéru měly také motocykly MV Agusta týmu Forward Racing. Dominique Aegerter první den skončil na 21. místě, Stefano Manzi byl o místo za ním.

Nejlepším nováčkem dne byl Nicolò Bulega, který zaujal sedmým místem a časem 1:42,769. Dobře si vedl také další nováček Jorge Martín, tedy až do chvíle, kdy ho postihl vážný pád. Mistr světa Moto3 měl další smůlu na zranění, utrpěl zlomeniny v pravé noze a v levé ruce. Španěl už podstoupil operaci a nyní ho čeká několikatýdenní rekonvalescence. V týmu Red Bull KTM Ajo ho v následujících testovacích dnech nahradil Iker Lecuona.

„První den testování s novým motorem jsem si užil, je to jiné a je to, jako byste se vrátili zpátky do školy a museli se znovu učit jiné věci. Motor má mnohem větší výkon. Akcelerace je dobrá, řekl bych, že je lepší. Takže jsem pouze zajížděl kola a snažil se pochopit motocykl,“ zhodnotil první den testování vítěz Lorenzo Baldassarri.

Výsledky prvního dne testu Moto2

Druhý testovací den byl ovlivněn deštěm, takže v odpoledním tréninku se na trati objevilo jen pár jezdců. Kombinované pořadí toho dne se tedy rozhodovalo už dopoledne. Nejrychlejším byl Luca Marini s časem 1:41,524, takže pokořil nejlepší čas Baldassarriho z předchozího dne. Marini měl během dne pád, ale o nic vážného se nejednalo. Druhý skončil Sam Lowes, třetí byl Alex Márquez. Mezi nejlepšími byl opět Remy Gardner, který byl na čtvrtém místě, nejlepší pětku doplnil Lorenzo Baldassarri.

Nejlepším nováčkem byl opět Nicolò Bulega, tentokrát mu patřilo 11. místo, jen o místo za ním pak skončil navrátilec do Moto2 z MotoGP Thomas Lüthi.

Výsledky druhého dne testu Moto2

V neděli byly v Jerezu nejhorší podmínky. Po ranním dešti byla trať vlhká, jenomže ještě nestihla ani pořádně uschnout a už zase začalo pršet. Měřený čas zajelo jen pár jezdců. Nejlepším z nich byl Steven Odendaal s motocyklem NTS, který zajel čas 1:46,704. Druhý byl Dominique Aegerter s MV Agustou a třetí skončil Xavi Cardelús s KTM týmu Ángela Nieta.

Z nováčků, kteří se na mokré trati ukázali, byl nejlepší Fabio Di Giannantonio, který skončil na čtvrtém místě.

Výsledky třetího dne testu Moto2

V celkovém kombinovaném pořadí všech tří dní byl tedy nejlepší Luca Marini s časem 1:41,524, který zajel v sobotu. Druhý nejlepší byl Sam Lowes, třetí skončil Alex Márquez. Na čtvrtém místě byl Remy Gardner, pátý skončil Lorenzo Baldassarri. Všechny nejlepší časy byly zajety v sobotu během druhého dne testů, kdy panovalo nejlepší počasí.

Luca Marini

Luca Marini

„Na motocyklu jsme vyzkoušeli spoustu různých věcí. Mám radost z toho, jaký jsme nakonec našli kompromis, protože jsme se hodně zlepšili. V každém dalším kole jsem se na motocyklu cítil lépe a to je nejdůležitější. Mám také radost z fungování pneumatik Dunlop, šasi Kalex a zavěšení Öhlins, motocykl funguje opravdu dobře. Je to jenom první test, ale mám z toho radost. Musíme tímto způsobem pracovat dál,“ řekl celkový vítěz Luca Marini.

Také druhý Sam Lowes byl zatím se vším spokojený, chválil si pneumatiky a přiznal, že oproti celé sezóně 2018 pociťuje pokrok a má radost z návratu do týmu Gresini. Třetí Alex Márquez řekl, že se s týmem nesoustředili na časy na kolo, ale že tým odvedl dobrou práci a jsou na dobré cestě, aby vše fungovalo tak, jak má. S testem byl spokojený také jeho nový týmový kolega Xavi Vierge, který si na vše v týmu Marc VDS teprve zvyká.

Nicolò Bulega

Nicolò Bulega

Nejlepším nováčkem byl Nicolò Bulega. „Z mého prvního testu Moto2 mám opravdu radost. Na motocyklu se cítím pohodlně. Už během prvního dne jsem se cítil velmi dobře. V porovnání s motocyklem Moto3 je s motocyklem Moto2 těžší výjezd ze zatáček, ale musím na všem pracovat a právě kvůli tomu máme tyhle testy. Jsem spokojený a uvidíme, čeho můžeme dosáhnout v příští sezóně,“ řekl italský závodník.

Na jezdce a týmy střední kategorie nyní čeká zimní přestávka. Další oficiální test bude na programu ve dnech 20. až 22. února 2019 a testovat se bude opět v Jerezu.

Celkové výsledky testu Moto2

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »MotoE