Po úvodu sezóny mistrovství světa silničních motocyklů, který se jel v Kataru, se některé týmy z královské třídy vrátily zpátky na trať. Využily k tomu trať v Jerezu v Andalusii ve Španělsku. Prvním z nich byl tým Repsol Honda spolu s Marcem Marquezem a Danim Pedrosou. Oba dva v pondělí pracovali hlavně na přípravě pro první evropský závod, který se v květnu pojede právě v Jerezu. Repsol Honda byl jedním z mála týmů, který v Jerezu vynechal loňské listopadové soukromé testování, protože chtěli tyto dny využít v jinou dobu.

Týmy mají dle pravidel k dispozici pět dní „navíc“ pro testování během sezóny. Z nich mohou využít tři dny na tratích, kde se v sezóně ještě nezávodilo a dva dny na tratích, kde už se jelo.

Poté, co měl tým Repsol Honda k dispozici pondělí, v úterý se očekává, že na trať vyrazí Aprilia a stejně tak tým Alma Pramac Racing. Kromě toho by měl pro Hondu pokračovat v testování Stefan Bradl, který je jejím testovacím jezdcem. Honda se chce co nejlépe připravit na evropské závody.