Jezdci kategorie Moto2 a Moto3 budou následující čtyři dny kroužit na okruhu Jerez de la Frontera, kde začaly poslední IRTA testy před začátkem sezony MotoGP 2013.

První den IRTA testů pro Folgera

A jezdit se začalo už dnes. Jako první španělskou trať okusili jezdci třídy Moto3, mezi kterými nechyběl ani Jakub Kornfeil na motocyklu Kalex-KTM týmu RW Racing GP. První testovací den byl nejrychlejší Němec Jonas Folger, který zajel čas 1:47.149. Za ním se umístil Alex Rins a třetí skončil Maverick Viňales. Bohužel, hluboko v poli skončil Jakub Kornfeil. Na nejrychlejšího Folgera ztratil bezmála 3 sekundy a časem 1:50.074 skončil na 30. místě.

Moto2 ovládl Toni Elias

Po třídě Moto3 se na trať vydali jezdci Moto2. Šedesátiminutový test prvního dne IRTA testů zvládl nejlépe Toni Elias, za kterým se dále umístili Esteve Rabat a Pol Espargaro. České zastoupení v této třídě bohužel není. Testy pokračují i zítra a jejich výsledky vám opět přineseme.