Jakub Kornfeil se poprvé od své loňské neuvěřitelné záchrany v závodě vrací poprvé do Le Mans. Na francouzském okruhu si v pátek dojel v prvním tréninku pro 12. místo, v odpoledním si však pohoršil a musel se spokojit až s 23. příčkou.

„Mám radost, zdá se, že počasí se už měnit nebude. Dnešek jsem neodstartoval úplně špatně a do odpoledního tréninku jsem nastoupil s mírným sebevědomím. Naší strategií bylo jet na použitých pneumatikách, se kterými jsme udělali dva výjezdy. Pak jsme nasadili novou sadu gum, bohužel však až příliš pozdě,“ uvedl Jakub Kornfeil, jehož nejlepší čas činil 1:43,212.

Jakub Kornfeil

„Motorka ještě nefunguje úplně perfektně, takže máme zítra rozhodně na čem pracovat. Myslí, že máme mnohem více potenciálu, než který zde zatím ukazujeme. Na vedoucího jezdce příliš neztrácíme, tuším, že jen okolo jedné nebo dvou sekund. A to jsem ještě nezajel své rychlé kolo, takže si myslím, že máme určitě nějaký prostor ke zlepšení se,“ věří rodák z Rohatce.

V sobotu čeká českého závodníka nejprve třetí volný trénink a pak také kvalifikace. Věří, že se mu povede lépe než dnes. „Celkově se po dnešku necítím špatně, víceméně víme, kde zítra začít. A to je důležité. Zůstávám pozitivně naladěný. Rychlost máme, jen jsme ji dneska nedokázali přenést taky na papír.“