Jakub ve své stíhací jízdě získal čtyři pozice již během prvního kola. Ve stejném tempu pokračoval také v dalším okruhu a po třetí minutě startu a cíle okruhu Circuit Of The Americas už atakoval nejlepší desítku. Cesta kupředu však nebyla zdaleka u konce. Náš závodník se připojil na konec vedoucí skupiny a manko ze včerejší kvalifikace bylo smazáno. Předjížděcí manévry a červené sektory značící, že číslo 84 závodí v tempu hodném vedení závodu – skvělá podívaná na progres závodníka týmu Redox Prüestel GP.

Makačka v podání Kubajze přinesla zapojení do boje o poslední pódiový stupínek. Přes všechny snahy našeho jezdce ale v předposlední zatáčce posledního kola přišla drobná chyba, výjezd mimo ideální stopu a tím pádem ztráta naděje získat více než sedmé místo. I to ale byla po odmávnutí šachovnicovým praporem skvělá odměna za dnešní výkon, za který byl Jakub ohodnocen devíti mistrovskými body. Do Velké ceny Španělska na okruhu v Jerezu tak Kornfeil vyrazí jako průběžně desátý muž šampionátu s prozatímním ziskem osmnácti bodů.

Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil – 7. místo

„Dnešek byl extrémně těžký na strategii závodu. Ta moje od začátku ne úplně vycházela. V prvním kole jsem dost lidí předjel, ale hned mně to vrátili. Takže to šlo pomaleji, než jsem chtěl. Co bylo dobré, tak moje tempo. Díky časům srovnatelným s kluky vepředu jsem se tam brzy docvakl. Jenže pak přišlo sedmé kolo a klasika, která by se ukázala dřív nebo později – pneumatiky. Od sedmého kola byl zadek úplně v pytli. Několikrát jsem měl namále. Zato přední pneumatika byla výborná, takže tím se to jakž takž vyrovnalo. Posun z jednadvacátého místa na sedmé je skvělý. Musím ale říct, že to fakt viselo na vlásku a několik momentů mě mohlo poslat do druhé desítky nebo na zem bez mrknutí oka. Když z naší skupiny odpadl Livio Loi, věděl jsem, že je ve hře bedna. Na rovinu, neměl jsem na to. Gumy už byly v takovém stavu, že bez šance. V posledním kole jsem pak dvě zatáčky před koncem vyjel mimo ideální stopu a taky za obrubníky a tím bylo zalíčeno. Každopádně dnešek je pohádka se šťastným koncem a já chci moc poděkovat týmu za nastavení motorky. Cítil jsem se fakt skvěle a jsem moc rád, že jsme to dotáhli až na sedmičku. Díky!“