Hned od začátku kvalifikace se Jakub Kornfeil v tandemu s Gabrielem Rodrigem snažil o co nejlepší kolo, aby v následujících fázích měl na čem stavět. Jenže v dojezdu druhého kola, kdy u jména českého závodníka ještě nesvítil žádný čas, došlo k Rodrigově pádu a na ten doplatil také náš Jakub Kornfeil. V poslední zatáčce Masarykova okruhu se taktéž odporoučel k zemi. Naštěstí Jakub vyvázl bez zranění a svůj motocykl dostal rychle ke svým mechanikům, kteří se dali ihned do práce.

Do konce zbývalo asi patnáct minut a náš jezdec se konečně vydal na trať. Po ujetí asi dvaceti metrů se ale otočil a zajel zpět do své garáže. Důvodem bylo seřízení přední části motocyklu. Na trať za chvíli vyrazil znova, ale čekal ho ještě jeden návrat k mechanikům. Pouhé čtyři minuty, tolik měl Jakub Kornfeil na zajetí svého kvalifikačního času, což reálně znamená jedno rychlé kolo. Na první a zároveň poslední pokus Jakub dosáhl na hodnotu 2:10,168, která jej se ztrátou 1,597 vteřiny zařadila na 24. příčku.

Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil – 24. místo / 2:10,168

„V závěsu za Rodrigem jsem se hned od začátku snažil zajet co nejlepší kolo. Jeli jsme v docela dobrém tempu, takže už jsem si říkal, že by to mohlo vyjít. Jenže na konci druhého kola v nájezdu na cílovou rovinku Rodrigo upadl, motorka ho trošku nakopla a bohužel mě vzal s sebou. Dostal jsem kopanec do zad, nevím od čeho, ale v jednu chvíli se mně dost motala hlava. Jen jsem doufal, aby to nebyl otřes mozku. Přeběhl jsem trať a snažil jsem se motorku co nejrychleji dostat k mechanikům. Ti mně přiběhli na pomoc a během cesty do garáže už ustalo i točení hlavy. Kluci se hned dali do práce. Bylo necelých patnáct minut do konce a motorka už byla připravená.

To by bylo skvělé, mít ještě patnáct minut. Po pár ujetých metrech jsem ale musel zpět kvůli seřízení předku. Kolo šlo na jednu stranu a řidítka na druhou. Ihned jsem dostal info, že to je věc tak na hodinu, my měli asi tak minutu. No nějak jsme to zvládli a já mohl vyjet.

No, jenže ve vysoké rychlosti jsem zjistil, že přední brzda nebrzdí tolik, jako když jsem ji zkoušel na výjezdu z pit lane, takže jsem měl trošku těžký moment ve vyšší rychlosti. Následovala další oprava, po které mně zbyl čas už jen na to jedno jediné rychlé kolo. Na to, že bylo jenom jedno, nebylo úplně špatné, ale bohužel je z toho jenom 24. pozice. Posunout se bude zítra hodně složité, ale nic není nemožné a já pro to udělám maximum. Domácí závod si všichni musíme pořádně užít. Díky všem, kdo přišli a drží/budou držet palce!“