Volný čas z tréninků poslal Jakuba Kornfeila v sobotu rovnou do druhé části kvalifikace. Ve finálové patnáctiminutovce však český jezdec nenašel optimální příležitost k zásahu do bojů o první řadu, o kterou se však pral do poslední vteřiny. V osmnáctičlenné skupině závodníků toužících po pole position nakonec stačil jeho čas 2:07,247 na čtrnáctou příčku.

„Dnes byl rozhodujícím faktorem vítr, takže jsme zkusili hned několik věcí, jak na něj vyzrát – různé pneumatiky, převodovku a skoro to vyšlo. Nakonec jsme doplatili na něco úplně jiného. Docela mě to štve, protože jsem od začátku tlačil na pilu a hned tam padlo šesté místo. Pak jsem zajel do boxů a po vyjetí následovala poslední šance,“ popisuje Jakub Kornfeil.

Jakub Kornfeil

„Nevím, co se přesně stalo, ale přední pneumatika naráz úplně ztratila tlak. Snažil jsem se neubrat z tempa, ale to nešlo, protože něco nebylo v pořádku a trošku jsem se dokonce bál, aby nedošlo k prasknutí. Měl jsem rozjeté slušné kolo, jenže v posledním sektoru se k nám přidal Rodrigo, který mě zpomalil a připravil o slušné kolo a podle mě také minimálně o top 10. Moc mě to mrzí vůči týmu, protože odvedl skvělou práci. Jsem si jistý, že zítra můžeme bojovat v desítce. Zatím ještě nemáme jasno o pneumatikách, ale musíme to dobře promyslet, aby nám zítra v závodě neujel vlak,“ ví český rodák, který vstoupí do svého prvního letošního závodu ve 14 hodin SEČ.