Druhý den v Argentině nezačal pro Jakuba Kornfeila pozitivně. Rodák z Rohatce se ve třetím volném tréninku umístil až na osmnáctém místě se ztrátou 1,046 sekundy na prvního Johna McPheeho a musel tak o postup do lepší části kvalifikace bojovat.

Postoupit se mu do ní sice podařilo, očekávání měl však nejen divák, ale také Jakub Kornfeil větší. „Dnešní kvalifikace je jedna velká katastrofa. Když si procházím výsledky, žasnu nad tím, kolik ztrácím na druhém sektoru. Jen tam jsem ztratil 0,429, což je hrozná propast. Další velký problém je, že jsem prostě ve druhé části kvalifikace nic nevymyslel. Nebylo v podstatě z čeho tam vsadit to rychlé kolo,“ uvedl jezdec.

Jakub Kornfeil

V jeho boxu krátce po startu druhé kvalifikace zavládl menší zmatek. „Plán byl takový, že vyjedeme pět minut po začátku tréninku. Neměl jsem ani helmu, když jsem dostal povel, že jedeme. Vše bylo nachystané, já sedl na motorku, ale přišla další změna,“ prozradil Jakub Kornfeil s tím, že nakonec vyrazil na trať dle původního plánu až pět minut po odmávnutí startu kvalifikace.

„Jel jsem ve vláčku za Fenatim. Ten zajel do boxů a celá skupina jela za ním. Já jsem tedy zajel taky. Po asi půlminutě jsem zase vyjel a zbývalo něco přes šest minut. Tam jsem se za nikým nechytnul, ani nezajel žádné extra rychlé kolo, takže proto až šestnáctka,“ vysvětlil český zástupce ve třídě Moto3 s tím, že zítřejší závod nebude i vzhledem k předpovědi počasí vůbec jednoduchý. „Musím dostat do desítky a pak zkusit jít co nejvíc nahoru. Uvidíme, jaké bude zítra počasí. Předpověď zatím říká, že na 70 % nás zasáhne déšť. Naše šance jsou ale stejné, ať bude sucho, nebo mokro,“ věří Kornfeil.