Po podrobném vyšetření a rentgenu v Univerzitní nemocnici Quirón Dexeus v Barceloně dr. Xavier Mir potvrdil, že Miller utrpěl zlomeniny holenní a lýtkové kosti v pravé noze.

jack_miller_foot

Jednadvacetiletý Australan podstoupil v úterý ráno operaci, při které mu byly zlomeniny stabilizovány kompresními dlahami a šrouby. Provedl ji dr. Eugenio Gimeno a pooperační rentgenové vyšetření potvrdilo, že operace byla úspěšná.

Miller zůstane v nemocnici dalších 48 hodin na pozorování.

Rozhodnutí, jestli se Miller zúčastní prvního MotoGP testu v Malajsii, padne později ve spolupráci s jezdcem a lékařským týmem.

Michael Bartholemy – šéf týmu

„Jack měl smůlu, že utrpěl zranění tak krátce před zahájením předsezónního testování, ale jezdci potřebují trénovat, a když trénujete na motokrosové motorce, vždy riskujete. Dobrou zprávou je, že zranění není tak hrozné, jak jsme si původně mysleli, a že operace byla úspěšná. Pro normálního člověka by byla doba zotavení po takovém zranění dlouhá, ale jezdci nejsou normální lidé a jsem si jistý, že Jack se chce dostat zpátky na motorku co nejdříve. Nyní je důležité, že sledujeme jeho zotavení a že znovu sedne na motorku, až na to bude dost fit, i kdyby to mělo znamenat, že vynechá první z předsezónních MotoGP testů v Sepangu.“