Syahrin, který jezdil v Moto2 celé 4 sezóny od roku 2014 až do 2017, nahradil letos v MotoGP Jonase Folgera. Ten kvůli nemoci nemohl dále pokračovat, a tým Tech3 tak byl donucen najít za něj co nejrychleji náhradníka.

„Jsem opravdu velice šťastný, že jsem dostal tuhle šanci, a nejraději bych křičel radostí,“ řekl Syahrin.

„V roce  2019 budu pracovat co nejlépe a budu i lépe připravený.“

Současný jezdec Tech3 Johann Zarco je momentálně celkově na pátém místě a podepsal smlouvu s KTM na nadcházející dvě sezóny 2019-20.  Syahrin zajel na motocyklu Yamaha YZR-M1 velice dobré výsledky.

Malajský závodník je momentálně na šestnácté pozici, a soupeří tak s mistrem světa z Moto2 s Francem Morbidellim. Jeho nejlepší umístění je deváté místo, které zajel v Argentině.

„Od chvíle, co Hafizh sedl na motorku MotoGP, byl každý den jako sen. Hafizh je totiž velice rychlý, rychlejší, než někteří lidé očekávali, a my jsme velmi pyšní na to, co dokázal,“ říká Hervé Poncharal, týmový šéf Tech3.

Hafizh Syahrin

„Vím, že pro něj je to obrovský úspěch, protože je prvním závodníkem z Malajsie, který jezdí v kategorii MotoGP. Už ve svém prvním závodě získal body a od té doby pravidelně bojuje o pozice, které jsou pro nováčka vrcholným výkonem.

Navíc má Hafizh i velmi dobrou povahu. Je velice milý mladý muž, vzdělaný a pokorný, respektuje ostatní, tvrdě pracuje a chce se vždy naučit co nejvíc. Navíc je s ním legrace, což já osobně mám na něm nejraději.

Od prvního dne, co jsem s ním začal pracovat, jsem byl rozhodnutý ve spolupráci pokračovat i v dalším roce. Věc se má totiž tak, že první rok je důležitý na to, abyste se něco naučil, ale druhý rok je zásadní v tom, že se můžete hodně zlepšovat.

Myslím si, že pro sezónu  jsme získali ty nejlepší závodníky, a jsem si jistý, že Miguel Oliveira a Hafizh Syahrin, vytvoří ambiciózní a silné duo.“

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další