Moto3 – 3. trénink

V sobotním chladném ránu na okruhu Sachsenring absolvovala svůj třetí volný trénink třída Moto3. V tom byl opět nejrychlejší Jack Miller s továrním motocyklem KTM. Miller zajel nejrychlejší kolo tréninku v čase 1:26,767 sec. Nadělil téměř půl sekundy druhému v pořadí Danny Kentovi s Husquarnou, který za Millerem zaostal o 0,467 sec. Třetí místo si v tomto tréninku vyjel Aleix Masbou s Hondou. Masbou však na prvního jezdce ztrácí už 0,838 sec.

Do elitní pětky se ještě zařadil na místě čtvrtém Brad Binder s motocyklem Mahindra. A pátý byl už náš závodník Jakub Kornfeil s KTM, kterému se v závěru tréninku podařilo zajet skvělé kolo v čase 1:27,658 sec. a dostal se na místo 4. V posledních sekundách tréninku však Kornfeila o jednu pozici odsunul právě Binder.

Druhý český zástupce Karel Hanika s továrním strojem KTM v tomto tréninku zajel až 20. místo. Karel se po včerejšku netajil tím, že mu Sachsenring moc nesedí. Budeme tedy držet palce, aby se s odpolední kvalifikací popral co možná nejlépe.

Výsledky:

GP Sachsenring - moto3 - fp3

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »MotoGP – 3. trénink