Na trati Circuit of the Americas v Austinu včera skončila další Velká cena letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů. Do závodu třídy Moto3, který byl vypsán na 17 kol, startoval z 28. místa Filip Salač. Kvůli tomu závodníka týmu Redox Prüstel GP čekala stíhací jízda pro zisk co nejlepšího umístění. V cíli z toho bylo dvacáté místo, což je jeho doposud nejlepší výsledek sezóny. I přes to s tím není spokojený, protože výsledek mohl být ještě lepší.

Filip Salač – 20. místo

„Neděle začala warm upem, který se jel na suchu, takže jsme se snažili najít lepší nastavení do závodu. To bylo nutné, protože jsem neměl žádný grip na zadním kole a hodně mi to klouzalo. Do závodu jsem startoval z 28. místa, tedy z předposledního místa. V první zatáčce jsem zvolil taktiku jet vnějškem. Přemýšlel jsem o tom a přišlo mi to vhodnější vzhledem k tomu, že je tato zatáčka hodně zlomená. Všichni tam zastaví a objet je venkem není špatný nápad. To se nepovedlo, protože tam někteří jezdci vyjeli. Mohl jsem počítat s tím, že tam někdo spadne nebo vyjede. To se stalo a vůbec jsem se neposunul. V prvních pár kolech jsem se snažil probojovat dopředu, ale vedoucí skupinka nám rychle ujela.“

„Hlavním problémem byl můj start z 28. místa. Následně jsem bojoval ve skupině o 16. nebo 17. místo. V posledním kole jsem byl druhý ve skupině, takže kolem 17. místa, ale dostal jsem highsider. Ten jsem ustál, ale dopředu už to v poslední zatáčce nešlo. Proto jsem dojel na dvacátém místě. Jsem hodně zklamaný. Další víkend pryč, utíká to rychle. Musím zapracovat na kvalifikacích, soustředit se na ně a zvolit lepší taktiku. Teď vím, že bez kvalifikace to nejde. Chci moc poděkovat všem, kteří pomáhají mně a týmu, všem sponzorům a rodině.“

Těmito závody zároveň skončila zámořská část úvodu letošní sezóny a MotoGP se nyní přesouvá na několik závodů do Evropy. Se čtvrtou Grand Prix šampionát zamíří na okruh Jerez, kde se pojede Velká cena Španělska od 3. do 5. května 2019.