Pro Filipa Salače znamená start v novém týmu především přestup z Red Bull MotoGP Rookies Cupu do silnější kategorie Moto3, kterou si už krátce vyzkoušel při Mistrovství ČR v Brně. „Přestupem do Moto3 se mi plní další velký sen. Vím, že to nebude jednoduché, ale díky startu na divokou kartu v Brně jsem se mohl s technikou kategorie Moto3 krátce seznámit. I když nám závod nevyšel, po tréninkových časech jsem přesvědčený, že umím dobře zajet i v této třídě. Děkuji všem za velkou příležitost a šanci ukázat svoje schopnosti. Teď se budu ještě maximálně soustředit na zbytek letošní sezóny a pak už mě čeká náročná příprava na rok 2019,“ komentuje svůj jezdecký posun šestnáctiletý Filip Salač. Filipovo angažmá se podařilo vyjednat díky kontaktům vedení Autoklubu ČR v zahraničí, zejména pak působením pana JUDr. Jana Šťovíčka – prezidenta AČR ve FIM.

Jakub Kornfeil, který při letošní GP v Brně obsadil úžasné třetí místo, už za tým Redox Prüstel GP závodí, takže v týmu nebude žádným nováčkem. A co říká o angažmá Filipa Salače?? „Mám velkou radost, že se do mistrovství světa dostal další Čech a že budeme startovat v jednom týmu. Je to neskutečný úspěch pro Autoklub a celou Českou republiku s ohledem na to, jak malá země jsme a jak je složité se do mistrovství světa dostat. S Filipem mám naprosto výborný vztah a je skvělé, že náš profesionálně fungující tým posílí právě on. Už se fakt těším, až se tato informace dostane na veřejnost a doufám, že za námi budou stát všichni čeští fanoušci. Věřím, že budeme dobří parťáci a silná dvojka, která brzy ukáže, co v ní je,“ těší se na svého nového kolegu Jakub Kornfeil.

„Dva čeští jezdci v Moto3, a dokonce v jednom týmu, to je na naše poměry opravdu unikátní záležitost. Filip a Jakub budou mít k dispozici špičkovou techniku, připravenou stejně špičkovým týmem REDOX PRÜSTEL GP. Oba jezdci už několikrát prokázali svoje kvality a jsem přesvědčen, že budou skvěle reprezentovat nejen Autoklub České republiky, ale také celou Českou republiku. Ještě bych doplnil, že Filip Salač je společně s Filipem Marešem prvním produktem našeho programu Czech Talent Team a už nyní chystáme podobně příjemné překvapení v mistrovství světa v jiné motocyklové disciplíně,“ prozradil k novému složení týmu Redox Prüstel GP a k dalším plánům prezident Autoklubu ČR, pan JUDr. Jan Šťovíček, Ph.D.

Německý tým Redox Prüstel GP v čele s výkonným ředitelem Florianem Prüstelem patří mezi přední týmy v kategorii Moto3 a v příští sezóně bude de facto továrním týmem značky KTM. Marco Bezecchi, který za tým startuje v letošním roce, momentálně vede mistrovství světa. Špičková technika a spolehlivý tým budou pro Jakuba Kornfeila a Filipa Salače skvělou základnou pro jejich společnou sezónu v Moto3.

A co na to říká Filipova maminka Michaela Salačová?

„Sny se můžou stát skutečností! Už před několika minutani proběhlo tiskem, že se Filip Salač od roku 2019 stane permanentním jezdcem mistrovství světa silničních motocyklů v týmu Redox Prüstel GP a budeme tak mít úplně poprvé dva české zástupce nejen ve třídě Moto3, ale dokonce i v jednom týmu!“

„Bez rodinného zázemí a podpory rodičů by to nešlo, bez táty, trenéra, který Filipovi předával od mala své zkušenosti a prakticky ho dovedl až na vrchol by to nešlo, bez našich partnerů, autoklubu a manažera pana Jana Šťovíčka by to taky nešlo, ale bez koho by tohle všechno nebylo možné, je samotný jezdec, Filip! On sám si od mala získal respekt soupeřů nejen ve Španělsku a ukázal, že se s ním jednou musí počítat! Jsme úplně normální rodina jako každá jiná, máme úplně stejně starosti nejen s naším pubertálním synem, a přesto můžeme být pyšní! Přejeme všem rodičům, kteří mají talentované děti v kterémkoli odvětví, aby mohli být jednou při plnění snů svých dětí zrovna tak pyšní, jako dnes my! A těm, co třeba neustále hledají nějaké senzace, intrikují, závidí? Soustřeďte se hlavně sami na sebe, makejte na sobě, protože jedině tak můžete být stejně dobří, nebo i mnohem lepší, než je teď on!“