Andrea Dovizioso má za sebou průlomovou sezónu 2017, ve které vyhrál šest Grand Prix a s Marcem Marquezem bojoval o šampionát až do posledního závodu.

Na konci sezóny 2018 mu stejně jako téměř celému roštu královské třídy končí smlouva a díky silné formě se očekává, že bude hrát klíčovou roli ve vyjednáváních.

V rozhovoru s italským deníkem Corriere dello Sport Ciabatti připustil, že Dovizioso bude pravděpodobně požadovat plat, který mají největší jména MotoGP.

Zdůraznil, že prioritou Ducati je udržet si jak Doviziosa, tak i trojnásobného šampiona Lorenza, i když v sezóně 2017 zatím nevyhrál.

„Samozřejmě bychom si rádi udrželi oba jezdce, ale náš rozpočet není nekonečný a nemůžeme ho utrácet jen jedním způsobem, musíme si ponechat rezervu na vývoj,“ řekl Ciabatti.

Andrea Dovizioso, Marc Marquez

„Jsem si vědomi toho, že Dovizioso očekává nabídku v souladu s posledními výsledky – které získal, a to je třeba říct, díky velkému osobnímu rozvoji a výjimečné formě, ale také díky konkurenceschopnosti jeho Ducati. Šest závodů nevyhrajete náhodou.

Brzy s Andreou začneme hovořit o finančních i technických záležitostech. Očekává plat odpovídající platům nejlepších jezdců. Bude to náročné vyjednávání. Začneme s tím po testu v Sepangu na konci měsíce.“

V loňském roce Dovizioso odhalil, že ho Honda oslovila ohledně potenciálního návratu k týmu, se kterým závodil v letech 2009-2011, v případě, že by Dani Pedrosa přestoupil k Yamaze.

Honda i Yamaha popřely, že mají v úmyslu angažovat Doviziosa pro rok 2019.

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další