Ducati uspořádá setkání Jorge Lorenza a Andrey Doviziosa, aby se „pročistil vzduch“ poté, co mezi nimi před Velkou cenou Malajsie vznikla rozepře. Slovní přestřelka začala, když Dovizioso okomentoval Lorenzovu neúčast kvůli zranění ve čtyřech po sobě jdoucích závodech. Ital naznačil, že se Lorenzo v takových situacích ocitá pravidelně, což mělo za následek rozzuřenou reakci jeho týmového kolegy přes sociální média.

Andrea Dovizioso, Jorge Lorenzo

Andrea Dovizioso, Jorge Lorenzo

V nedělním závodě dojel Andrea Dovizioso šestý a k situaci se vyjádřil tak, že Lorenzo přikládá jeho slovům příliš velký význam a že si je špatně vyložil. Sportovní ředitel Ducati Paolo Ciabatti prohlásil, že chtějí spor mezi Doviziosem a Lorenzem urovnat při setkání, které by se mělo konat v Miláně.

„Je jisté, že Ducati je na prvním místě před problémy mezi závodníky. V Miláně na motosalonu EICMA bychom si chtěli sednout s Jorgem i s Andreou a promluvit s nimi. Chceme se v budoucnu vyhnout podobným věcem, které se staly minulý víkend. Já chápu, že se to stává. Jezdci mohou být v průběhu Velké ceny nervózní, a když prší, nebo jsou náročné podmínky, někdy pak řeknou věci, které by říkat neměli.“

Pro Ciabattiho není tato situace nic nového a už v minulosti musel zasáhnout, když byly problémy mezi závodníky. Například v roce 2016, kdy Andrea Iannone vzal s sebou k zemi tehdejšího týmového kolegu Andreu Doviziosa při boji o druhé místo ve Velké ceně Argentiny.

„Jsou momenty, kdy musíte říct „stop“. Ducati je důležitější než ego jezdců a myslím si, že jsou oba dost chytří na to, aby to pochopili.“