Davide Tardozzi, manažer týmu Ducati v MotoGP, pracuje na obnovení smlouvy s oběma současnými jezdci Andreou Doviziosem a Jorgem Lorenzem pro sezóny 2019 a 2020. Ducati zahájila jednání s oběma závodníky už v lednu a očekávala, že budou mít dohodu podepsanou ještě před prvním závodem sezóny, tak jako to má Yamaha s Maverickem Viñalesem a Valentinem Rossim, či Honda s Marcem Marquezem. To se zatím nestalo, protože je trh ještě docela otevřený. Není také tajemstvím, že by se do továrního týmu Ducati rád dostal Danilo Petrucci a manažer Johanna Zarca Laurent Fellon potvrdil, že také jedná s Ducati.

„Ať se děje cokoliv, stále bychom byli rádi, kdybychom smlouvu obnovili s oběma našimi jezdci,“ řekl Davide Tardozzi po prvním závodě sezóny. „Jsme spokojení s oběma jezdci. Uvidíme, co se stane v budoucnu. Všechno je v pohodě a opravdu doufáme, že se Jorge dostane na pozici, kterou si zaslouží.“

Sezóna 2018 nezačala pro Jorgeho Lorenza ideálně, když musel v závodě v Kataru spadnout ve vysoké rychlosti poté, co mu nefungovala přední brzda. Tím skončil frustrující víkend, ve kterém měl více problémů. Nebylo to jen o tomto víkendu, ale i při testování v Thajsku to nešlo tak, jako jeho týmovému kolegovi Andreovi Doviziosovi, který je stále hlavním soupeřem Marca Marqueze.

tým Ducati v MotoGP

Davide Tardozzi k problému z Kataru řekl: „Měl problémy při brzdění, s přední brzdou. Řešili jsme to s Brembem, ale nejde o chybu nějakého člověka. Je to technický problém, který dál projednáváme s výrobcem. V poslední době měl několik technických problémů. Pokud mu přestalo fungovat palivové čerpadlo, tak to se může stát i v nádrži Doviho. Je to opravdová smůla, ale nemůžeme zabránit tomu, že tahle věc přestane fungovat.“

Ducati v Kataru zažila situaci, že jeden její jezdec závod vyhrál a druhý ho nedokončil. „Samozřejmě, že se z 51% staráme o jezdce, který měl problém, ale musíme se také věnovat tomu, kdo vyhrál závod. Takže jezdec s problémem má trochu větší pozornost. Dovi měl trochu obavy z Marca. I když tahle trať více vyhovovala Ducati než Hondě, Marc tam byl, je mistrem světa a to v Kataru předvedl. Veškerá Doviho pozornost se upínala k Marcovi, protože ví, že je to kluk, kterého má porazit. Doufáme, že zopakují souboj o titul mistra světa, ale s jiným koncem! Myslím, že se toho Dovi loni hodně naučil. Ví, že tu budou některé závody, kde může bojovat o vítězství, to je jasné, ale bude muset všude maximalizovat výsledek. Jsem si jistý, že bude jedním ze třech jezdců bojujících o titul,“ dodává Davide Tardozzi.