Stoner se k Ducati vrátil jako testovací jezdec a ambasador značky poté, co opustil podobnou roli u Hondy, a věnoval se práci na vývoji motocyklu Desmosedici.

Casey Stoner: „U Ducati nevyužívají informace, které jim dávám“

Casey Stoner: „U Ducati nevyužívají informace, které jim dávám“

Dvojnásobný šampion MotoGP Casey Stoner nejspíše skončí v roli testovacího jezdce Ducati. Továrna podle něj nevyužívá data, k...

Číst článek

Na letošní GP18 se ale příliš neohřál, nejel na ní od lednového testu v Sepangu, protože se zotavoval z operace pravého ramene. Jeho smlouva s Ducati zněla na tři roky a v úterý bylo oficiálně potvrzeno, že nedojde k jejímu prodloužení.

„Chci poděkovat Ducati za skvělé vzpomínky a zejména za podporu a nadšení fanoušků Ducati pro naši společnou vášeň pro závodění a motocykly, vždy si to budu pamatovat,“ řekl třiatřicetiletý Stoner.

„Během uplynulých třech let jsem si opravdu užil práci s testovacím týmem, inženýry a techniky, protože jsme pracovali na zlepšení balíčku Desmosedici GP a upřímně přeji týmu všechno nejlepší v jejich budoucím úsilí.“

Casey Stoner

Generální ředitel společnosti Ducati Claudio Domenicalli dodal: „Casey je a vždy zůstane v srdcích fanoušků Ducati a také jejich jménem bychom mu chtěli poděkovat za důležitou spolupráci v posledních třech letech. Jeho doporučení společně s prací a zpětnou vazbou továrních jezdců a Michele Pirra pomohla vytvořit z Desmosedici GP jednu z nejvíce konkurenceschopných motorek na roštu a také jeho rady ohledně vývoje našich sériových motorek byly přesné a užitečné.

Ducati a mnoho jejích fanoušků mu chce upřímně poděkovat a popřát jemu i jeho rodině klidnou a šťastnou budoucnost.“

Stoner získal 23 ze svých 38 MotoGP vítězství právě pro Ducati, se kterou závodil v letech 2007-2010. V prvním roce působení pro italskou značku jí také dokázal vybojovat titul mistra světa. Od Ducati pak přešel k Hondě, kde dosáhl dalšího titulu, než přišel s šokujícím oznámením o ukončení své kariéry na konci roku 2012.

Nyní se opět spekuluje o jeho návratu k Hondě, čímž by spolu s Marcem Márquezem a Jorgem Lorenzem vytvořil zajímavou a silnou trojici mistrů světa poslední dekády. Nechme se tedy překvapit, jestli bude v nejbližších dnech následovat oznámení druhé, nebo ne.