Německý závodník Stefan Dörflinger vstoupí mezi legendy MotoGP v červenci během Velké ceny na Sachsenringu. Dnes sedmdesátiletý jezdec se stal v letech 1982 a 1983 mistrem světa do 50 ccm, o léto později se pak stal vůbec prvním šampionem třídy do 80 ccm, v sezoně 1985 pak dokázal titul mistra obhájit. Kariéru Stefan Dörflinger ukončil v roce 1990.

„Když jsem se doslechl, že vstoupím mezi legendy MotoGP, byl jsem ohromen. Velmi mě to potěšilo a jsem hrozně pyšný na to, že se připojím do skupiny tak velkých jmen,“ neskrýval Němec svou radost. „Když jsem závodil, mým oblíbeným číslem byla jednička. V našich časech mohl s tímto číslem jezdit pouze světový šampion, a já jsem měl to štěstí, že jsem se jím stal čtyřikrát. Jsem strašně pyšný na to, že budu v Hall Of Fame,“ doplnil Stefan Dörflinger.

Ve Valencii se pak k německému jezdci a dalším velikánům MotoGP připojí Jorge „Aspar“ Martinez, dnes vlastník stáje Ángel Nieto Team. „Zavalily mě pocity štěstí. Když mi Carmelo Ezpeleta volal a řekl mi, že vstoupím do Síně legend, velmi mě překvapil. Bylo to pro mě velmi emotivní, protože se tím zařadím do skupiny skvělých závodníků. Navíc se tak stane čtyřicet let od mého prvního závodu,“ byl nadšený Jorge Martinez.

Ten si pro svůj první titul světového šampiona dojel v roce 1986, když se stal nejlepším jezdcem kubatury do 80 ccm. V ní se stal mistrem i v následujících dvou letech, v sezóně 1988 navíc k titulu z osmdesátek přidal také trofej ze třídy 125 ccm.

Jorge Martinez byl navíc potěšen, že ve stejný rok jako on vstoupí mezi legendy MotoGP také jeho někdejší rival Stefan Dörflinger. „Stefan je starší než já. Když jsem vstoupil do světového šampionátu, on už měl titul. Byl jedním z mých úhlavních rivalů, jeden z mých „cílů“, které jsem chtěl pokořit. Mám na něj však jen skvělé vzpomínky. Byl to velmi precizní, rychlý a elegantní jezdec – opravdová třída.“