Valentino Rossi dosáhl minulý měsíc v Assenu svého 115. Grand Prix vítězství, čímž rozšířil svůj vítězný rekord na 21 let od prvního vítězství ve třídě 125 ccm v roce 1996 v Grand Prix České republiky.

Ricciardo, kterému nedávno bylo 28 let, říká, že je naprosto ohromen Rossiho odolností a schopností závodit na nejvyšší úrovni již více než dvě desetiletí.

„Je o deset let starší než já a někdo mi řekl, že rozmezí mezi jeho první vítězstvím a tím posledním v Assenu je téměř 21 let,“ napsal Ricciardo. „Vítězství – a on jich získal kupu – je jedna věc, ale on je inspirací i dokonce z fyzického hlediska.

Racingfans.cz

Racingfans.cz
Reklama

Předchozí Další

MotoGP je fyzicky náročný sport (nemluvě o zraněních, se kterými se potýkáte), takže to, že to stále dělá tímto způsobem a je opět blízko čela šampionátu, je docela pozoruhodné.

Z duševního hlediska ho nesemlelo cestování, ani závazky mimo závodění a to je také působivé. Vím, jaké závazky mám já a jak náročný život to může být, a pokud to vynásobíte padesáti (nebo možná i víc), to je on.

Zkombinujte to s fyzickou stránkou a tím, jak závodí proti klukům o generaci mladším, než je on, a stále je tam, on mě prostě udivuje.

Až přijde den (doufám, že to ještě nějakou chvíli nebude!), kdy skončím, domnívám se, že to bude únavou z celého toho cirkusu a touhou nevidět letiště, což bude hrát větší roli než fyzická únava nebo ztráta vzrušení ze závodění nebo řízení těchto vozů.“