„Příští rok nebudu závodit v mistrovství, v této sezóně ukončím svou kariéru v MotoGP. Je to rozhodnutí, o kterém jsem přemýšlel dlouhou dobu, a je to těžké rozhodnutí, protože to je sport, který miluji, ale navzdory tomu, že mám dobré příležitosti dál závodit, cítím, že už nezávodím se stejnou intenzitou jako předtím, a nyní mám jiné priority ve svém životě,“ řekl Pedrosa.

„Rád bych vyjádřil, jak šťastný se cítím, že jsem měl v životě tyto zkušenosti a příležitosti, byl to úžasný život závodit za tak důležitý tým před všemi těmi fanoušky. Dosáhl jsem víc, než jsem čekal, a jsem velmi, velmi hrdý na to, co jsem v tomto sportu udělal. Naplnil jsem svůj sen stát se závodníkem a to je něco, co jsem neočekával, když jsem jako dítě v televizi sledoval jezdce v mistrovství světa. Chtěl bych poděkovat Dorně a Hondě za to, že mi v roce 1999 dali tuto příležitost, a všem svým sponzorům, kteří se mnou byli celou kariéru. Chtěl bych také poděkovat své rodině a všem fanouškům, kteří mě podporovali celou kariéru, kteří mi pomáhali posíláním tolika vzkazů, abych v minulosti překonal těžké věci.“

Dani Pedrosa vyhrál titul mistra světa v kategorii 125 ccm v roce 2003 a tituly v kategorii 250 ccm v letech 2004 a 2005 a je jedním z nejúspěšnějších jezdců v královské třídě.

Jeho mezinárodní kariéra začala v roce 2001 v mistrovství světa kategorie 125 ccm. Jako nováček získal dvě pódia a svou první sezónu zakončil na osmém místě. Následující rok získal svá první vítězství – tři – aby zakončil sezónu celkově třetí. V roce 2003 získal svůj první titul s pěti vítězstvími.

Navzdory tomu, že si na konci roku 2003 při nehodě zlomil oba kotníky, v roce 2004 při svém debutu v kategorii 250 ccm zvítězil. V 18 letech a 202 dnech se stal nejmladším jezdcem, který v této třídě zvítězil, a byl to začátek cesty stát se nejmladším jezdcem, který se stal mistrem světa střední třídy v 19 letech a 18 dnech. V roce 2005 titul obhájil.

Rok 2006 byl jeho debutem v královské třídě. Poprvé se na pódium postavil v Jerezu a stačily mu jen čtyři závody, aby získal své první vítězství, když se postavil na nejvyšší stupínek v Šanghaji. Ve svém prvním roce získal ještě další vítězství v Donington Parku a rok zakončil v Top5.

V roce 2007 byl celkově druhý za Caseym Stonerem a na své konto přidal další vítězství a pódia. V roce 2008 byl v šampionátu v Top3 – i když si v předsezónních testech zlomil pravou ruku a vynechal americkou GP poté, co si zranil levou ruku v německé GP. V roce 2009 se mu opět podařilo dostat do Top3, i když měl další potíže se zraněním, a v roce 2010 byl opět druhý. Rok 2011 byl dalším bojem s bolestí před neuvěřitelným útokem na titul v roce 2012, kdy mu titul unikl jen těsně a kdy vyhrál nejvíc závodů toho roku.

V roce 2013 vedl šampionát, než si zlomil klíční kost, a skončil celkově třetí. V roce 2014 měl v průběhu sezóny potíže s rukou a navzdory tomu získal další vítězství. Rok 2015 začal operací, která tento problém vyřešila, a Pedrosa byl v Motegi a Sepangu zpátky na vrcholu pódia. V roce 2016 vyhrál v Misanu a v následující sezóně se zapsal do historie, když v Jerezu zvítězil v 3000. závodě mistrovství světa. Vyhrál i poslední závod, čímž zdůraznil neuvěřitelný úspěch: je prvním jezdcem v historii, který vyhrál alespoň jednu Grand Prix za sezónu šestnáct let za sebou.

Zranění Daniho Pedrosy

Pedrosa má na svém kontě také třetí největší počet pódií za Valentinem Rossim a Giacomem Agostinim a na konci roku 2018 se stane další MotoGP legendou.

„Dani Pedrosa je opravdu skvělý,“ řekl Carmelo Ezpeleta, generální ředitel společnosti Dorna Sport. „Mistr světa kategorií 125 a 250 ccm a jeden z nejúspěšnějších jezdců, které jsme měli to potěšení sledovat, přispěl do světa motocyklového závodění neuvěřitelným způsobem. S odkazem, který zahrnuje jeho neuvěřitelnou vítěznou šňůru a tolik vítězství a pódií, jsme velmi hrdí, že bude jmenován Legendou MotoGP.“