Jednou z možností, o které se hodně spekulovalo, byl Daniho přechod ke KTM, kde se měl stát testovacím jezdcem a možná i ambasadorem. Plnil by tak stejnou roli, jakou má Casey Stoner u Ducati. Ke KTM se Daniho snažil přetáhnout hlavně její manažer Mike Leitner, který se s ním dobře zná, protože byl jeho šéfmechanikem v letech 2006 až 2014. Nicméně Honda si Daniho Pedrosu chtěla udržet také a dostal od ní velice podobnou nabídku.

Včera bylo konečně oznámeno Daniho rozhodnutí, když KTM vydala oficiální prohlášení, že se Dani Pedrosa přidá do jejich týmu a podepsali spolu dvouletý kontrakt. Pedrosa se tak stane testovacím jezdcem KTM po boku Miky Kallia. KTM tak bude mít od příštího roku pořádně našlápnuto a je vidět, že to s úspěchem v MotoGP myslí opravdu vážně.

Pit Beirer a Dani Pedrosa

Pit Beirer a Dani Pedrosa

Od příštího roku za ně tak budou jezdit Pol Espargaró a Johann Zarco v továrním týmu Red Bull KTM, Miguel Oliveira a Hafizh Syahrin v satelitním týmu Tech 3, který přechází na KTM po letech u Yamahy a právě Dani Pedrosa s Mikou Kalliem jako testovacími jezdci.

Pit Breier – závodní ředitel

„Mít jezdce Daniho schopností a zkušeností součástí našeho MotoGP projektu je další silné znamení, že jdeme správným směrem a stále do toho dáváme maximum. Letos jsme viděli, jak vyrovnaný je tento šampionát a jak zlomky sekundy mohou někdy skrývat skutečný pokrok. Doufáme, a jsme velmi nadšení, že Daniho přínos po boku Miky Kallia a dva týmy na startovním roštu nám pomohou snížit ztrátu ještě více. Myslím, že můžeme být velmi optimističtí ohledně nastávajících sezón. Chtěl bych s přicházejícím koncem druhého roku poděkovat celému týmu v továrně, jejich nasazení při závodech a testovacích kilometrech. Také Danimu, je skvělé, že nám důvěřuje a věří tomu, co děláme.“

Mike Leitner – týmový manažer

„Jsem obrovsky šťastný, že jsme dosáhli dohody s Danim. Díky všem jeho úspěšným letem v MotoGP věřím tomu, že velmi pomůže vyvíjet náš motocykl a projekt. Dani je trojnásobný mistr světa a trojnásobný vicemistr a dobře ho znám z dob, kdy jsme spolu pracovali. Stále je velmi konkurenceschopný a může být jenom přínosem v našem úsilí v MotoGP.“