Ačkoli se nejspíš jezdcům Ducati nepodaří porazit Marca Márqueze a získat titul, je jasné že Ducati Desmosedici GP18 je opravdu konkurenceschopná. Od roku 2007, kdy Casey Stoner bojoval o titul, tak opět jezdí v čele šampionátu. Nicméně Casey v rozhovoru pro Gazzetta dello Sport prozradil, že nejspíš u Ducati v roli testovacího jezdce skončí, protože má pocit, že Ducati jeho informace příliš nevyužívá.

U Ducati by si rádi udrželi Stonera alespoň v roli vyslance, ale vypadá to, že Casey nemá o tuto nabídku zájem. Casey Stoner se nesvezl na Ducati od testů v Sepangu, které se uskutečnily na začátku tohoto roku, a kvůli operaci zraněného ramene se neúčastnil ani jiných akcí.

Casey Stoner

Casey Stoner

Casey Stoner

„Nic by mě nepotěšilo víc, než kdybych mohl oslavit společně s Ducati další titul. Jenže mi připadá, že Ducati už víc nabídnout nemůžu a oni nevyužívají informace, které jim dávám. Už dříve jsem jim navrhoval, aby udělali nějaké změny, ale zatím nebyli ochotní je uskutečnit. No, a pokud nechtějí použít moje rady a informace, nechci riskovat při testech, kdy musím jezdit na limit, abych získal nějaké výsledky. Vrátil jsem se k Ducati, protože jsem jim chtěl pomoci k získání dalšího titulu a nechci být jenom reklamní panák. Rameno momentálně není překážkou v testování, protože už trénuju motokros.“