Dvojnásobný MotoGP šampion, který neřídil Ducati od roku 2010, zajel na Desmosedici z roku 2015 celkem 54 kol a jeho nejlepší čas v posledním výjezdu měl hodnotu 2:02,1.

Ráno vyjel na trať i Michele Pirro, ale jen na pár kol. Testoval plně vybavenou Desmosedici GP16 a také provedl test spotřeby paliva.

Původně měli oba jezdci testovat zítra (neděle), ale začínají se objevovat zprávy, že Casey Stoner zítra testovat nebude, ale zúčastní se oficiálního testu, který začíná v pondělí 1. února.

ducati_test_sepang_stoner

Casey Stoner

„Byla to dobrá zkušenost s týmem Ducati. Nebyl jsem si příliš jistý, co čekat, ale všichni byli fantastičtí, přivítali mě a pracovali se mnou, aby se pokusili dostat to nejlepší ze mě i z motorky. Potřebuji nějaký čas, abych se dostal znovu do tempa a získal zpátky pocit, protože jsem MotoGP motorku neřídil rok a jakoukoli jinou motorku šest měsíců. Byl to velmi produktivní první den, mnohem rychleji, než jsem si myslel, jsem získal z motorky i pneumatik dobrý pocit. Máme spoustu věcí k vyzkoušení a trochu víc jsem se seznámil s motorkou, ale celkově jsem velmi spokojený. Desmosedici má velký potenciál, doufejme, že můžeme přispět a pomoci oběma Andreům, aby letos dosáhli něčeho velkého. Jsem docela spokojený, a abych byl upřímný, jsem překvapený svým časem na kolo. Doufejme, že další den se můžeme cítit pohodlněji, když se na to vyspíme. Bylo fantastické znovu pracovat s Gabrielem (Conti) a s Marcem (Palmerini) a Gigim (Dall’lgna), všichni byli opravdu profesionální. Zatím je vše dobré!“

ducati_test_sepang_pirro

Michele Pirro

„Dnes jsem zajel jen pár kol, protože plán zahrnoval jen test elektronických komponentů a jeden na spotřebu paliva, takže jakmile jsem dokončil svou práci, tým se soustředil na Caseyho debut. Zítra uděláme ještě pár věcí, než v pondělí začne třídenní oficiální test. Pocit je dobrý, a dokonce i ve středu se nám podařilo odvést dobrou práci. Jsem si jistý, že můžeme získat dobré výsledky. Poté, co jsem otestoval Iannoneho a Doviziosovu motorku, se cítím jistě, i když podmínky trati nejsou moc dobré.“