Jezdec týmu LCR Honda měl na okruhu Phillip Island v pátečním tréninku ošklivý pád, při kterém utrpěl zlomeninu kotníku a nohy, a bylo jasné, že se nebude moci zúčastnit ani závodů v Malajsii. Při první operaci Calovi vrátili zpět na místo zlomené kosti a při druhé operaci, která trvala dvě hodiny, mu do kotníku vložili dvě destičky, které by měly pomoci při srůstání kostí. Trojnásobný vítěz MotoGP by se měl v neděli vrátit z Melbourne domů a ihned začít s rehabilitací.

Cal Crutchlow

Cal Crutchlow

V Sepangu zraněného Cala nahradil tento víkend testovací jezdec HRC Stefan Bradl. Zatím není jasné, jestli bude Crutchlow fit, aby se mohl zúčastnit posledního letošního závodu ve Valencii. Lucio Cecchinello, šéf týmu LCR, k tomu řekl:

„Operaci prováděl doktor Matthias Russ, ten samý doktor, který operoval Cala i poprvé. Řekl, že byl s průběhem operace velice spokojený. Cal dostal do nohy dvě malé destičky a v neděli by měl být připravený na návrat domů, pokud nenastanou nějaké neočekávané komplikace. Jakmile se vrátí, začne rehabilitovat, aby byl fit tak rychle, jak jen to bude možné.“

Cal Crutchlow je v celkovém hodnocení MotoGP na pátém místě a je aktuálně nejlepším satelitním jezdcem. Jeho největší rival z týmu Pramac Ducati Danilo Petrucci na něj ztrácí 11 bodů.