Jezdec LCR Hondy Cal Crutchlow havaroval v rychlosti více než 200 km/h v pátek ve druhém tréninku na Phillip Islandu v první zatáčce a byl odvezen sanitkou do místního medical centra, kde mu byla zjištěna zlomenina kotníku. Následně byl vrtulníkem transportován do nemocnice v Melbourne.

Cal Crutchlow

Již v sobotu ráno zde podstoupil operaci, ale další budou následovat. Nyní bude muset čekat pět dní, než se bude znovu zkoumat stav jeho kotníku a bude následovat další operace. Jeho rodina mezitím odletěla z Evropy, aby mu byla nablízku, protože by měl v nemocnici v Melbourne zůstat přinejmenším patnáct dní.

Prozatím bylo oficiálně oznámeno, že v Malajsii ho nahradí testovací jezdec Hondy (a bývalý jezdec LCR) Stefan Bradl. S největší pravděpodobností ho ale nahradí i v posledním závodě sezóny ve Valencii. Cal Crutchlow tím pádem nejspíš přijde o páté místo v šampionátu a bohužel i o první místo mezi satelitními jezdci, kde na něj jeho největší konkurenti, Johann Zarco a Danilo Petrucci, ztrácejí před závodem na Phillip Islandu shodně pouze 15 bodů.