Jorge Lorenzo neprožil dobrý vstup do letošní sezóny, když při úvodní Velké ceně Kataru spadl ve čtvrté zatáčce dvanáctého kola závodu, když jel na 10. místě. Pád způsobily nefunkční brzdy a poté řekl, že měl opravdové štěstí, že se při pádu nezranil a nestalo se to v první zatáčce, kde se jede ještě rychleji. Brzdové systémy do MotoGP dodává společnost Brembo, která okamžitě začala tento problém vyšetřovat, zda došlo k pochybení u nich nebo u některého z Jorgeho mechaniků.

Jorge Lorenzo

Přesto, že Brembo neukázalo, co bylo tím problémem, vydali ve středu krátké prohlášení, že byl problém před druhým kolem v Termas de Río Hondo vyřešen.

„Vzhledem k tomu, co se stalo jezdci týmu Ducati Jorgemu Lorenzovi během Grand Prix Kataru, je Brembo velmi zklamané z jezdcova odstoupení ve 12. kole závodu. To způsobil problém související s brzdovým systémem,“ stojí v prohlášení.

„Po pečlivých analýzách našich techniků potvrzujeme, že tento problém byl identifikován a vyřešen tak, aby se taková anomálie nemohla znovu objevit.“