Andrea Migno ze třídy Moto3 byl oceněn jako letošní šampion soutěže Dunlop Forever Forward, když během velice intenzivních závodů tohoto roku předvedl nejvíce předjetí svých soupeřů. Tuto soutěž gumárenská společnost Dunlop počítá u jezdců tříd Moto2 a Moto3 a jde o to, kolik pozic každý jezdec během závodu získal.

Dunlop, který je oficiálním dodavatelem pneumatik pro třídy Moto2 a Moto3, tuto soutěž zavedl v roce 2015 a počítá každé získané místo v 18 závodech sezóny. Prvním vítězem byl německý závodník Philipp Öttl se získanými 132 pozicemi v roce 2015 a v loňském roce vyhrál tehdejší nováček Fabio Di Giannantonio se 113 místy. Andrea Migno oba dva jezdce letos překonal, když v letošní sezóně získal 137 pozic. Největším letošním úspěchem bylo vítězství v domácím závodě v Mugellu.

Xavier Fraipont a Andrea Migno

Xavier Fraipont – výkonný ředitel Dunlop Motorcycle a Motorsport

„Zavedli jsme trofej #ForeverForward k ocenění brilantních předjíždění v Moto2 a Moto3. Andrea v této sezóně prokázal statečnost a odhodlání při některých silných vzájemných soubojích skrz startovní pole. Závodění v Moto3 je tak těsné a konkurenceschopné. Předjetí musí být precizní, jistá a rozhodující a Andrea byl uznáván za jeho závodní výkony a intuici.“