Andrea Dovizioso skončil při závěrečném testovacím dni v Sepangu na čtvrtém místě a byl jen o 0,299 sekundy pomalejší než jeho nový týmový kolega Danilo Petrucci. Za nimi pak skončilo duo týmu Pramac, Francesco Bagnaia a Jack Miller. U Ducati sice původně chtěli počkat se zkoušením nových aerodynamických prvků na kapotáži až na závěrečné testy v Kataru, nakonec ale oba tovární jezdci testovali nový díl už v pátek.

„Z nových kapotáží mám dobrý pocit a jsem spokojený. Okruh je opravdu rychlý a my tu zajeli dobré časy, dokázalo to hodně jezdců a je fajn to vidět. Každý rok tady testujeme, takže okruh a časy známe dobře. Poprvé jsem zajel čas 1:58 a jsem opravdu šťastný, že vidím Ducati na prvních čtyřech místech. Je to potvrzení toho, že máme dobrý základ. Neznamená to ale, že budeme nejrychlejší i v závodě, protože to neukazuje realitu ani skutečný výsledek, ale jsem spokojený,“ řekl Andrea Dovizioso.

Jedno z křidélek na motocyklu Andrey Doviziosa

Dovizioso dodal, že nový neoficiální rekord Danila Petrucciho ho nezaskočil, vzhledem k tomu, že se podmínky na okruhu v Sepangu v průběhu testů neustále zlepšovaly.

„Jsme všichni příjemně překvapení z časů, které jsme zajeli, ale během těch tří dnů nepršelo, a tak se podmínky na okruhu hodně zlepšily. Čas Danila mě tolik nepřekvapuje, protože on už v minulosti ukázal, že je rychlý. Tento víkend pracoval na tom, aby se zlepšil z hlediska závodního tempa, což je něco, na čem mu momentálně hodně záleží. Má větší potenciál, než jaký předvedl.“

Danilo Petrucci při testování nových kapotáží havaroval, a proto neměl šanci je dostatečně otestovat. Stejně jako Dovizioso nepřikládá váhu svému nejrychlejšímu kolu, ve kterém překonal loňský neoficiální rekord Jorge Lorenza.

„Bude fajn být mezi nejrychlejšími pěti. Nevím, jestli budeme schopní dosáhnout na pódium, protože pokud si pamatujete, Valentino Rossi byl v závodě v loňském roce naprosto neuvěřitelný. Alex Rins je také hodně rychlý, když je horko, a o Márquezovi nemusím vůbec mluvit. Takže, bojovat o Top5 bude hodně těžké a čas na jedno kolo se moc nepočítá. Samozřejmě, že jsem zajel dobrý čas, ale podmínky byly vynikající. Naštěstí závod se pojede až v listopadu, takže pořád máme čas na to, abychom mohli pracovat. Momentálně totiž v horku spíš ztrácíme,“ řekl na závěr Petrucci.