Alex Rins ve čtvrtek při tréninku poblíž svého domova v Andoře na své motokrosové motorce Suzuki RM-Z spadl a zranil si hlezenní kost v kotníku své pravé nohy. Alex cítil po tréninku bolest v noze, proto se rozhodl dojít na vyšetření do barcelonské univerzitní nemocnice Dexeus. Vzhledem k původnímu otoku kloubu první rentgeny neukázaly zlomeninu kosti, ale poté mu byla diagnostikována drobná zlomenina.

Lékaři, kteří hodnotili situaci španělského jezdce pod vedením Dr. Xaviera Mirra, vedoucího oddělení ortopedie a vrchního ortopeda pro MotoGP, s jeho kolegou Eugeniem Gimenem po vyšetření na CT uvedli, že Alex Rins má „částečnou zlomeninu pravé hlezenní kosti bez posunu, ale s otokem.“ Dále se domluvili, že Alex nebude potřebovat podstoupit operaci, ale nastoupí na magnetoterapii a fyzioterapii. Další testy byly naplánovány na pondělí, ještě předtím, než by odletěl na druhý závodní víkend MotoGP, který se pojede v Argentině.

I v případě, že nepůjde o zlomeninu, to bude pro Alexe hodně těžké, protože jde o kost podpírající holenní kost a pravou nohu hodně využívá při brzdění zadní brzdou.

Tato situace je pro Alexe velmi nepříjemná, protože kvůli zlomenině dvou obratlů musel upravit svou zimní přípravu a nyní, když byl v Kataru nejlepším nováčkem, přišlo další zranění.