Alex Rins Navarro se narodil v Barceloně 8. prosince 1995 (je mu 20 let) a začal závodit ve věku sedmi let. Jeho debut v mistrovství světa se odehrál v roce 2012 ve třídě Moto3, kdy bylo Alexovi 16 let. Svůj talent potvrdil již svou první pole position hned ve druhém závodě své první sezóny.

V Moto3 závodil tři sezóny, získal celkem osm vítězství a stal se vicemistrem světa v roce 2013. V roce 2015 vstoupil do Moto2, kde ve své první sezoně v této třídě skončil na celkové druhé příčce, vyhrál „Nováčka roku“ a to díky dvěma vítězstvím, celkem deseti pódiím a třem pole position. V roce 2016 v dosavadním průběhu sezóny již zaznamenal dvě vítězství a v současnosti po sedmi kolech vede průběžné hodnocení.

40-alex-rins-zavod-moto2-amerika-austin-2016-02

Důsledkem tohoto podpisu smlouvy bude spolupráce mezi Suzuki a Aleixem Espargarem ukončena po MotoGP sezóně 2016. Celá rodina Suzuki je nesmírně vděčná Aleixovi za jeho přínos k vývoji projektu MotoGP a vývoji GSX-RR. Oba týmy Suzuki Ecstar a Suzuki Motor Corporation budou i nadále Aleixe plně podporovat tak, aby mohl dosáhnout co nejlepších možných výsledků ve zbývajících závodech letošní sezóny. Suzuki Aleixovi přeje vše nejlepší pro dosažení jasné a úspěšné budoucnosti.

Davide Brivio – manažer týmu

„Alex Rins je mladý jezdec, který se již osvědčil a má hodně talentu. Vždy bojoval na předních příčkách světového šampionátu od svého debutu v každé třídě. Je to právě typ jezdce, jaký chceme podporovat do budoucnosti. Chcete-li spárovat Andreu Iannoneho, zkušeného jezdce, je třeba vzít takto mladý talent, jako je Alex a to vytváří ideální kombinaci pro naši výzvu. Jsme přesvědčeni, že kombinace těchto dvou jezdců, spolu s dalším rozvojem Suzuki GSX-RR, nám může pomoci vytvořit silný tým, abychom mohli soutěžit na nejvyšší úrovni. Nebyla to snadná volba a je mi líto Aleixe, kterému chceme poděkovat za jeho tvrdou práci a skutečnou vášeň. Přejeme mu vše nejlepší do jeho budoucnosti, ale do ukončení spolupráce ho budeme podporovat, abychom se spolu pokusili získat co nejlepší možné výsledky až do konce této sezóny.“