Aleix Espargaró dojel v Le Mans na své RS-GP na dvanáctém místě, na Marca Márqueze ztratil 29,512 sekundy a na jedenáctého Lorenza sekund čtrnáct. Jeho ztráta sice mírně narostla díky penalizaci, kterou dostal za zkrácení jedné zatáčky, jednalo se však pouze o 1,4 sekundy. Aleix připouští, že v závodě byl „neuvěřitelně pomalý“.

„Bylo to opravdu frustrující. Od začátku závodu jsem se snažil a zkoušel jsem udělat všechno, co bylo v mých silách. Náš problém je přilnavost zadní pneumatiky. Po celý závod jsem žádnou neměl a neměl jsem šanci dojet jezdce vepředu. Když jsem se dotknul plynu, motocykl začal klouzat. Nemohl jsem s tím nic udělat. Opravdu jsem do toho dal všechno, ale rozestup mezi mnou a prvními deseti jezdci byl obrovský. Všichni jezdci vepředu na mne měli velký náskok.“

Aleix Espargaró

Aleix Espargaró

Podle Aleixe Espargara Aprilii způsobila problémy i nízká teplota, kvůli které museli použít měkkou přední pneumatiku, nebyl to ale hlavní důvod špatného výkonu.

„Kvůli chladnému vzduchu a mnoha pádům v Moto3 a v Moto2 nebylo možné použít střední směs. Modlil jsem se, aby bylo alespoň o 4 – 5°C víc, ale teplota trati byla jen 18°C a byl to jeden z nechladnějších závodů v MotoGP, co jsem kdy jel. Nebyla jiná možnost, než jet na měkké pneumatice, což mi ale vůbec nepomohlo. Jenže to nebyl náš největší problém. Náš největší problém je špatná přilnavost zadní pneumatiky, to je opravdu špatné. Navíc v závodě měli měkkou pneumatiku všichni, takže ztráta 29 sekund na Márqueze hodně bolí,“ dodal Aleix Espargaró.