V rozhovoru pro deník La Vanguardia dal Alberto Puig vcelku nevybíravě najevo, že doba Valentina Rossiho již skončila, ale tento legendární závodník si to stále ještě nechce připustit. Rossi ale nebyl jediný, o koho se Puig v tomto rozhovoru otřel. Nepříliš lichotivě se vyjádřil i na adresu Daniho Pedrosy, kterému dělal manažera až do konce roku 2013, než se stal poradcem HRC v MotoGP.

Ve zmiňovaném rozhovoru pro deník La Vanguardia Alberto Puig prohlásil, že důvod, proč v posledních letech klesala Pedrosova forma, byl nedostatek touhy po zisku titulu a jeho vůle zvítězit, která se nemohla měřit s jeho soupeři.

„Byl jsem s Danim celou dobu až do roku 2013 a v těchto posledních letech nevím, co přesně chtěl. Letos jsem viděl jiného Daniho, než jakého si pamatuji. Aby se stal šampiónem, tak měl možná dělat spíše věci, které nedělal. V životě není nic zadarmo. Byli tam jiní, kteří chtěli získat titul víc. Myslím, že měl stále více než dost vysokou úroveň k tomu, aby pokračoval, protože je velice talentovaný jezdec. S trochou snahy je jedním z pěti nejrychlejších,“ prohlásil Puig.

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa

Letos Alberto Puig získal pro tým Hondy Jorge Lorenza, následkem čehož Dani Pedrosa přišel o místo v továrním týmu Hondy a ukončil svoji aktivní kariéru, i když měl možnost zůstat v MotoGP v některém ze satelitních týmů. Odmítl i nabídku Hondy na pozici testovacího jezdce. V současnosti má podepsanou smlouvu s továrnou KTM, pro kterou plní právě tuto úlohu.

Dani Pedrosa odpověděl Alberto Puigovi přes sociální média. „Mrzí mě zklamání Alberto Puiga z mých výsledků,“ napsal Pedrosa na svůj facebookový profil. „Musím říci, že mě zaráží, že na mne dokázal přes noc tak drasticky změnit názor. Doufám, že se přes to jednou dokáže přenést. Dal jsem mu to nejlepší, co jsem v daném okamžiku dokázal. Zpochybňovat, že chce být některý závodník šampiónem, není něco, co byste očekávali od kohokoli v tomto sportu. Ocenil bych, kdyby tuto rozmrzelost se mnou sdílel osobně při mnoha příležitostech, které letos měl. Místo toho aby čekal, až budu pryč z týmu, protože nemám zájem o kontroverzi, kterou vytváří. V každém případě by měl nechat na pokoji ty, kteří o něm nemluví špatně…“