Rossi se stal díky zisku sedmi titulů v královské kubatuře jednou z legend motocyklového sportu, ale od roku 2009 už nedokázal přidat žádný další, i když k tomu měl několikrát blízko. V roce 2015 mu na osmý titul chybělo pouze pět bodů a v té době vznikla jeho rivalita s Marcem Márquezem, který letos získal již pátý titul ze svých šesti pokusů.

Vztah mezi oběma jezdci zůstal napjatý a Alberto Puig, který se na začátku letošního roku stal týmovým šéfem u Repsol Hondy, naznačil že za to může Rossi.

„Valentino byl úžasný jezdec,“ řekl Puig španělskému deníku La Vanguardia. „Má všechen můj respekt. Ve svém věku má pořád touhu a talent jet rychle, a nepřistoupil na to, že není schopen vyhrát. Je pro něj těžké připustit si, že jeho čas skončil. Někdy už nejsou jeho postupy ty správné.“

Marc Márquez a Valentino Rossi, MotoGP Argentiny 2018

Marc Márquez a Valentino Rossi, MotoGP Argentiny 2018

„Nikdy jsem neviděl Márqueze překročit hranici a udělat cokoli zlomyslného vůči Rossimu. Byly to všechno závodní incidenty. Rossiho respektuji, ale všechno v životě má svůj okamžik. A ať už se vám to líbí, nebo ne, teď je číslo jedna Marc,“ pokračoval Alberto Puig.

Valentino Rossi byl hodně kritický vůči Marcu Márquezovi po vzájemné kolizi, kdy zůstal ležet na asfaltu při závodě MotoGP v Argentině. Márquez se mu poté snažil omluvit, ale byl agresivně vykázán Rossiho pravou rukou Uccio Saluccim. Poté se mu pokoušel podat ruku na tiskové konferenci v Misanu, kde to ale Rossi odmítl.

„Márquez se nestará o záplavu názorů z Valentinova okolí,“ dodal Alberto Puig. „Naopak jsme z jejich činů vycítili slabost. Marc se nechová jako hvězda. Nepředstírá, že je něco, co není. Má pokoru a zvědavost, umí naslouchat, učit se a má respekt. Když se posadí na motorku, stane se z něj skutečný zabiják, kterým musí být. Je jako stroj naprogramovaný na maximální rychlost. Dokonalost neexistuje, ale on je hodně blízko, je nejlepší. A vzhledem ke svému věku má stále prostor, aby dál rostl.“