2. závod Dunlop Moto Gymkhana Czech – Liberec – 14. 5. 2017

Kvalita soutěžících se závod od závodu zlepšuje, mnozí získávají body do světového šampionátu, zajímavé souboje tak na sebe nenechají dlouho čekat. Předpověď počasí slibovala déšť, trať byla díky tomu kratší a uspíšila se prohlídka, aby všichni stihli zajet alespoň jedno kolo na suchu.

Na závodě  se ukázal nováček Filip „Velká Wopitze“ Szymanský. Pořídil oblíbený stroj CBR600F4 a jeho šesté místo v doplňkové soutěži GP8 a bezkonkurenční vítězství v kategorii C ukazuje velké kvality a naděje do budoucna.

GP8

Kategorie B byla tentokrát poněkud klidnější, po minulém roce spadnuvší Jan „Jaba“ Bareš se chtěl vrátit do Áčka a vítězstvím v tomto závodě se mu to povedlo. Druhý Michal „Eifel“ Žák tak ztratí pro další závody přímého konkurenta. No a na bedně je doplnil Tomáš „Azak“ Vít, který si v den svých narozenin nadělil třetí místo.

Jiří „Kari“ Karásek neměl svůj den a čtvrté místo v kategorii A sice neurazí, ale ani nenadchne. V pořadí třetí, úřadující mistr republiky, Jiří „Miondir“ Schovanec může děkovat, že jeho žák, právě uvedený Kari, nepředvedl svůj nejlepší výkon. Druhý Ondřej „Krupič“ Kroupa zajel sice bezpečný čas, ale na první místo nestačil. To získal podruhé v řadě „Krejza“, Jan Zapach. Pro tuto kategorii byly důležité výsledky prvního kola. V polovině druhého kola začalo pršet a tím pádem již nedošlo k vylepšení výsledků nejlepších jezdců.

Mimo pořadí si Moto Gymkhanu vyzkoušel i Štěpán Zuda na pitbiku KTM, naše velká naděje v okruhových závodech, který o kousek vedle trénoval. Co na tom, že je mu teprve jedenáct let, dokázal zajet čas na úrovni první třetiny výsledkové tabulky.

1. kolo

2. kolo

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »1. závod Motogymkhana GP – Štětín – 20. 5. 2017