Do Silverstonu jsme se  těšili, neboť Oliver zde v loňském roce zajel dvě pódia a okruh mu sedí. Program začínal v pátek dvěma volnými tréninky, pokračoval sobotní kvalifikací a prvním závodem, v neděli byl pak na programu warm up a závod druhý.

Oliver v pátek nezačal úplně šťastně a hned v prvním volném tréninku se mu podařilo ve druhém kole motocykl opustit, čímž pro něj první trénink skončil, neboť BSB závodník nesmí po pádu pokračovat, i kdyby motocykl jízdy schopen byl. Naštěstí nebyly škody na motocyklu nijak vážné, a tak Oliver mohl v klidu odjet druhý volný trénink. Vzhledem k tomu, že se oba volné tréninky jely na vodě, nebylo cílem „hrotit“ časy, ale spíše se soustředit na stopu a nalezení mokrého nastavení motocyklu.

sobotní již suché kvalifikaci si Oliver vyjel celkové 8. místo (6. mezi jezdci jeho šampionátu), a tak do odpoledního závodu startoval ze třetí řady. Těsně před závodem jsme se rozhodli zariskovat a udělat zásadní změnu převodu. Ta se v závodě bohužel ukázala jako chybná a Oliver nemohl naplno využít rychlosti motocyklu, neboť se dostával dříve do omezovače a nebyl schopen udržet krok s nejrychlejšími. Závod dokončil na pátém místě a alespoň si připsal slušnou porci bodů do celkového hodnocení šampionátu.

Do nedělního warm upu jsme se vrátili k osvědčenému nastavení a Oliver se ihned vrátil mezi top 3 nejrychlejší jezdce, což nám dalo více optimismu pro druhý závod.

Nedělní závod se odvíjel již ve zcela odlišném duchu a Oliver jel od začátku až do konce ve skupině vedoucích jezdců, kde se neustále v klasickém obrazu závodů Moto3 měnilo pořadí a bojovalo doslova o každý centimetr trati.  Bojovalo se až do posledních centimetrů, kdy prvních osm jezdců protnulo cílovou čáru v rozestupu 0,7 s… Oliver dojel shodně jako v sobotu na pátém místě. Jako cenu útěchy si domů odvezl nejrychlejší kolo závodu, které zajel právě v posledním kole.

V celkovém hodnocení je Oliver nyní na pátém místě se ztrátou 26 bodů na druhé místo. Nyní jej čekají závěrečné dva závody šampionátu, které se pojedou opět společně se seriálem BSB v holandském Assenu poslední víkend v září.

Moc děkujeme všem partnerům a fanouškům za podporu, bez které by toto nebylo možné.