Podmínky byly naprosto ideální a Oliver se tak mohl v klidu koncentrovat pouze na najíždění nové trati a nastavení motocyklu. V pátečních trénincích Oliver zajel výborně a bylo z toho první a druhé místo, což následně zopakoval i v sobotních kvalifikacích a v týmu byla velmi dobrá a optimistická nálada, která panovala i po nedělním warm upu, který Oliver s přehledem vyhrál.

16_hoh_adac_nec_koenig8604

Do závodu tak Oliver startoval z druhého místa ve své třídě a na této pozici také figuroval v úvodních kolech závodu. Oliver jel ve skupině bojující o druhé až páté místo a díky výměnám pořadí a bojům této skupiny jim vedoucí Simon Jespersen z Dánska poodjel na rozdíl 6 vteřin. Šest kol před koncem, kdy Oliver celou skupinku vodil, se před ně dostal Jason Dupasquier na Moto3 GP a Oliver díky využití jeho slipstreamu celou skupinku dotáhl až na vedoucího Simona Jespersena. S tím následně v posledním kole ještě svedl bitvu o vítězství, kterou ale rozhodl ve svůj prospěch dánský jezdec s náskokem 0,05 s.

16_hoh_adac_nec_koenig_6455

Oliver byl po závodě trochu zklamaný, nicméně získal důležité body do celého šampionátu, který vyvrcholí již tento víkend dvěma závody v holandském Assenu společně se závody BSB, takže na startu budeme mít opět 50 jezdců kategorie Moto3.

16_hoh_adac_nec_koenig0292

Před finálovým víkendem je Oliver průběžně na třetí pozici a je odhodlán bojovat opět o nejvyšší příčky.

Děkujeme všem partnerům, 4SR, Honda ČR, Stratos auto, Tyrex, Yshop, Motorbike, Polygos print, Fiat ČR, Pirelli, Ctech.cz  a samozřejmě všem fanouškům za podporu.